منتظر آیفون شیشه ای باشید

خبرهایی از شرکت اپل به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد سال آینده آیفون جدیدی تولید می‌شود که به جای آلومینیوم ساختار شیشه ای دارد.

منتظر آیفون شیشه ای باشید

اپل در ساخت گوشی های خود سنت پرطرفدار استفاده از آلومینیوم را دنبال می کند اما حالا خبر می رسد که غول فناوری دنیا سنت شکنی کرده و تلاش می کند آیفون شیشه ای به دست مشتریانش برساند.

اینکه چرا اپل دست به این تغییر بزرگ زده هنوز مشخص نیست اما برخی گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که اداره کنندگان این شرکت به دو دلیل نگرش خود را تغییر داده اند. نخست تولید آیفونی جدید که متفاوت از محصولات مشابه رقبا باشد و دوم افزایش هرچه بیشتر فروش آیفون.

درحالی که ادعای برنامه جدید اپل برای ساخت آیفونهای جدید در فضای مجازی و رسانه های خبری، خبرساز شده است اما این شرکت از هرگونه اعلام نظری در این خصوص خودداری می کند.

آمارها حکایت از افت قابل توجه فروش آیفون در سراسر جهان دارد که علت اصلی آن مقاومت دارندگان این محصول نسبت به بروزرسانی آیفون ۶S و ۶S Plus، به جهت ناکافی بودن ویژگی های جدید عنوان شده است.

اکنون اپل امیدوار است که با جایگزین کردن شیشه به جای آلومینیوم نه تنها بار دیگر علاقمندان به آیفونها را همچون گذشته مشتاق نگاه دارد بلکه مواردی نظیر شارژ بی سیم و آنتن دهی آنها را نیز بهبود بخشد.

البته شیشه یک ضعف بزرگ هم دارد و آن شکننده بودنش نسبت به آلومینیوم است. اپل پیشتر از شیشه در پشت آیفون ۴ و ۴Sاستفاده کرده که شکایت برخی مشتریانش را نیز به همراه داشته است.

اما گفته می شود این شرکت برای حل این مشکل نیز فکری کرده به طوریکه قرار است از شیشه ای به مراتب مقاومتر و بادوام تر از نمونه های قبلی در نسل جدید آیفونها استفاده کند.

همچنین قرار است که در آیفونی که سال ۲۰۱۷ به دنیا معرفی می شود به جای نمایشگرهای LED از AMOLED استفاده شود که باریکتر و سبکتر از آن است. بدین ترتیب مشکل سنگین تر بودن شیشه نسبت به آلومینیوم نیز حل می شود.