معرفی لوح ضمیمه کتاب شیمی 3( سوم دبیرستان)

شیمی در گروه ریاضی و تجربی یک درس اختصاصی محسوب می‌شود.دانش آموزانی که برای درس شیمی وقت مناسبی می‌گذارند نسبت به دیگر دانش آموزان از یک جهش قابل توجه در رتبه و تراز کلی برخوردار می‌شوند.مطالب مشاوره ای لوح ضمیمه کتاب شیمی 3( سوم دبیرستان):


شیمی در گروه ریاضی و تجربی یک درس اختصاصی محسوب می شود و 3 برابر دروس عمومی ضریب دارد، اما با توجه به اولویت های انتخاب رشته و اینکه رشته مربوط به آن اولویت در چه زیر گروهی باشد، ضریب آن نسبت به دیگر دروس اختصاصی تغییر خواهد کرد. در گروه تجربی پس از درس زیست شناسی، شیمی دومین درسی است که مورد توجه داوطلبان واقع می شود و زمان مطالعه بیشتری را به آن اختصاص می دهند. در گروه ریاضی جایگاه درس شیمی پس از ریاضی و فیزیک است و ساعات مطالعه آن کمتر از درس های ریاضی و فیزیک می باشد. چون قسمت زیادی از مطالب درس شیمی حفظی است، برخی دانش آموزان رشته ریاضی اقبال کمتری به آن نشان می دهند و حتی زمان کمتری از برخی دروس عمومی برای شیمی می گذارند. در مقابل دانش آموزانی که برای درس شیمی وقت مناسبی می گذارند نسبت به دیگر دانش آموزان رشته ریاضی از یک جهش قابل توجه در رتبه و تراز کلی برخوردار می شوند.

مطالعه و وقت گذاشتن در این درس به سرعت نتیجه می دهد و باعث رشد سریع درصد و نتایج آزمون ها می شود و چون یک درس اختصاصی است رشد آن باعث کسب رتبه مناسب تر و تراز بالاتری شده و موجب تقویت روحیه دانش آموزان خواهد شد.

بودجه‌بندی  شیمی سوم دبیرستان:

کنکوری‌های رشته‌ی ریاضی و تجربی باید توجه داشته باشند که شیمی پایه در کنکور از اهیمت بالایی برخوردار است. سهم شیمی پایه در کنکور 66 درصد است. شیمی دو و شیمی سه تقریباً سهم برابری در کنکور دارند.

کتاب شیمی سال سوم به 3 بخش تقسیم می شود، همان‌طور که آمار در جدول زیر نشان می‌دهد هر 3 فصل شیمی سه نسبت به هم تقریباً ارزش یکسانی در کنکور دارند.


جدول1- بودجه‌بندی درس شیمی سوم در کنکور رشته تجربی(95 تا 94)

موضوع/ سال

89

90

91

92

93

94

استوکیومتری و واکنش‌های شیمیایی

3

4

حمیدرضا عابدین

مطالب مرتبط ...