نوروز 96

شرایط دریافت بن کتاب دانش‌آموزی نمایشگاه کتاب تهران 95

شرایط دریافت بن کتاب دانش‌آموزی که برای نخستین بار در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دانش‌آموزان اختصاص یافته، اعلام شد.شرایط دریافت بن کتاب دانش‌آموزی که برای نخستین بار در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دانش‌آموزان اختصاص یافته، اعلام شد.

بیست ‌و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت ماه 1395 در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب واقع در اتوبان خلیج فارس، روبه‌روی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

زمان ثبت نام بن دانش آموزی از 30 فروردین تا 9 اردیبهشت از طریق سامانه ثبت نام بن کارت دانش آموزی به نشانی اینترنتی bon.tibf.ir است.


خلاصه آیین نامه بن دانش آموزی : 

1. مبلغ بن 500,000 ریال است که 250,000 ریال را دانش آموز و 250,000 ریال را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می کند.

2.مسئولیت درستی اطلاعات بر عهدة ثبت نام کننده است.

3.در صورت نادرستی اطلاعات یا مغایرت با شرایط «آیین نامه» ، بن کتاب صادر نمی‌شود.

4.هر دانش آموز مجاز به دریافت یک بن کارت یارانه است.

5.بن دانش آموزی فقط در نمایشگاه کتاب معتبر است.

6.داشتن کارت بانکی شتابی با رمز دوم موقع ثبت نام ضروری است.

7.کارت های بن دانش آموزی توسط شعب بانک شهر که موقع ثبت نام انتخاب کرده اید، پس از دریافت مدارک لازم توزیع می شود.

8.به مدارس فعال تا 500,000 تومان و معلمان تا 100,000 تومان بن کتاب در محل نمایشگاه اهدا می شود.

9.برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت نام و بن های مربیان و مدارس شرایط زیر را مطالعه کنید.


شرایط ثبت نام بن دانش آموزی:

همه دانش آموزان هفت تا هیجده سال (متولیدن 76/07/11 تا 88/07/01) استان های تهران، قم و البرز می توانند ثبت نام کنند.

•هر دانش آموز می تواند به صورت انفرادی و یا به صورت گروهی توسط مدرسه ثبت نام کند.

•ثبت شماره تلفن همراه ولی دانش آموز به منظور اطلاع رسانی های بعدی، ضروری است.

•مدارس می توانند پس از ثبت مشخصات مدرسه، دانش آموزان را به صورت گروهی (مدرسه ای) ثبت نام نمایند.

•پس از نمایشگاه کتاب، مدارسی که در ثبت نام گروهی (مدرسه ای) فعال باشند (ایاب و ذهاب و انتقال دانش آموزان به نمایشگاه را به صورت گروهی مدیریت نمایند)، تا 10,000,000 ریال کتاب اهدایی برای تجهیز کتابخانه مدرسه دریافت خواهند کرد.

•اعتبار بن دانش آموزی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه (15 تا 25 اردیبهشت 1395) بوده و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه های ناشران قابل استفاده است.

•هر دانش آموز مجاز به دریافت یک بن کارت یارانه‌ای کتاب است.

•در ثبت نام مدرسه ای، ایمیل مورد استفاده باید حتما معتبر بوده و درست وارد سامانه شود چرا که قابل ویرایش و تغییر نیست و برای ورود به پنل کاربری یا بازیابی رمز عبور و دسترسی به سایر اطلاعات، نشانی ایمیل ضروری است. پیامدهای وارد کردن ایمیل اشتباه به عهده ثبت نام کننده (مدیر مدرسه) است.

•درصورتی که رمز عبور را فراموش کردید از قسمت فراموشی رمز عبور آن را بازیابی کنید. رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال می شود.

•مسئولیت درستی اطلاعات، به ویژه کد ملی، شماره تلفن همراه و کد مدرسه بر عهده ثبت نام کننده است و در صورت نادرستی اطلاعات و یا مغایرت با شرایط و ضوابط اعلام شده، بن کارت صادر نخواهد شد.


شیوه ارائه تسهیلات:

•هر دانش آموز هنگام ثبت نام، از طریق درگاه بانک، مبلغ 250,000 ریال پرداخت می کند و 250,000 ریال یارانه نیز توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می شود و در نهایت بن کارت 500,000 ریالی به نام دانش آموز صادر و توسط شعب «بانک شهر» توزیع می شود.

•هر مدرسه در ازای ثبت نام 20 نفر دانش آموز، می تواند یک نفر مربی (همراه) معرفی نماید که به هر مربی بن خرید کتاب به مبلغ 1,000,000 ریال

منبع :