با این پوست الکترونیکی، دیجیتالی شوید!

محققان با تعبیه دستگاه‌های الکترونیکی در بدن انسان به توسعه یک لایه نازک محافظ پرداختند که به تولید پوست الکترونیکی، نمایش سطح اکسیژن خون، حسگرهای ضربان قلب برای ورزشکاران دارا است

با این پوست الکترونیکی، دیجیتالی شوید!

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این تیم کاربرد این فناوری را با ایجاد یک دیود متصاعد کننده نور که در برابر هوا مقاوم است، نشان دادند.

تعبیه دستگاه‌های الکترونیکی در بدن انسان به منظور افزایش و یا بازگرداندن عملکرد بدن برای کاربردهای زیست پزشکی‌، هدف محققان در سراسر جهان است.

دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی، باید نازک و انعطاف پذیر باشند تا در زمان استفاده فضای زیادی را اشغال نکنند.

استاد تاکائو سومیا و تومویوکی یوکوتا به توسعه یک فیلم محافظ با ضخامت کمتر از دو میکرومتر با کیفیت بالا پرداختند که به دانشمندان در تولید دستگاههای پوشیدنی الکترونیکی فوق العاده نازک و با انعطاف بالا کمک می‌کند.

این فیلم محافظ مانع عبور اکسیژن و بخار آب در هوا شده و باعث افزایش طول عمر دستگاه می‌شود.

علاوه بر این، گروه تحقیقاتی قادر به متصل کردن الکترودهای شفاف اکسید قلع ایندیوم (ITO) به یک بستر نازک بدون آسیب رساندن به آن شدند. این کار پوست الکترونیکی را شفاف و نورانی می‌کند.

گروه تحقیقاتی با استفاده از لایه حفاظتی جدید و الکترود ITO، دیودهای پلیمری ساطع کننده نور (PLEDs) و آشکارسازهای نوری آلی (OPDS) ایجاد کردند.

این فیلم به اندازه‌ای نازک است که به پوست متصل شده و با قابلیت انعطاف پذیری بالا به تمامی حرکات بدن پاسخ می‌دهد.

این فناوری جدید، گرما و مصرف برق را کاهش داده و برای اتصال مستقیم به بدن مناسب است. از این فناوری همچنین می توان در کاربردهای پزشکی مانند نمایش غلظت اکسیژن خون یا ضربان قلب استفاده کرد.

این گروه تحقیقاتی همچنین دیودهای پلیمری ساطع کننده نور قرمز و سبز را با آشکارساز برای ایجاد یک حسگر اکسیژن خون ترکیب کرده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب