احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور کلید خورد

ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی تولید برق کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری در اجرای شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قرار گرفت.

احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور کلید خورد

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا منطقه سمنان، دکتر سید حسین بدیعی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود اظهار کرد: با توجه به رهنمود مقام معظم رهبری در رابطه با «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و نیز تأکیدات دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی در مورد حرکت به‌سوی اقتصاد دانش‌بنیان و تکمیل فرآیند تبدیل علم به ثروت و همچنین در راستای ورود به چرخه اقتصادی کشور بر آن شدیم تا در بحث انرژی‌های نو وارد شویم و در ادامه عقد یک تفاهم‌نامه سه جانبه، ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی تولید برق کشور در شاهرود کلید بخورد.

دکتر بدیعی افزود: این تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به‌عنوان مجری و پیشنهاد دهنده طرح، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان به نمایندگی از استانداری سمنان به‌عنوان مرجع پیگیری در اجرایی شدن طرح و شرکت توسعه عمران شاهرود به‌عنوان سرمایه‌گذار منعقد شد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری در این طرح در مرحله ابتدایی به مبلغ 500 میلیارد ریال تعیین‌شده، تصریح کرد: قرار است این نیروگاه در زمینی متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مساحت 100هکتار و با ظرفیت تولید برق در مرحله ابتدایی به میزان 10 مگاوات احداث شود که ظرفیت 50 مگاوات برای مراحل نهایی نیروگاه پیش‌بینی‌شده و در این مرحله نیز نیاز به 2500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری دارد.

وی تأکید کرد: این تفاهم‌نامه می‌تواند گامی مؤثر در تولید انرژی‌های پاک و نیز تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در بخش تولید نیرو باشد.

دکتر بدیعی در ادامه افزود: در صورت همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط و تحقق وعده‌ها خیلی زود می‌توانیم شاهد راه‌اندازی این نیروگاه بوده و در ادامه با اجرای این طرح در کشور نیز الگوی مناسبی برای استفاده از انرژی‌های پاک باشیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: در آینده طرح‌های دیگری از این‌ دست که به اقتصاد و رشد کشور کمک خواهد کرد، در دستور کار این دانشگاه که بزرگترین مرکز دانشگاهی استان سمنان است، قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در راستای تبدیل ایده به ثروت و استفاده از انرژی‌های نو از سوی ریاست این واحد دانشگاهی مأموریت اجرای این طرح را در جهت اجرای طرح‌های دانش‌بنیان برعهده‌ گرفته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
دینامیک (بخش دوم )فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : سیاوش فارسی