با موتور جستجوی گوگل تلفن آندروید گم شده خود را پیدا کنید

برای همه ما پیش آمده که هر از گاهی موبایل خود را گم کرده باشیم، گاهی در خانه، گاهی در ماشین و گاهی در مکانی نامعلوم. حالا به جای گشتن به دنبال موبایل ناپدید شده در همه جا، می‎توانید از گوگل کمک بگیرید

با موتور جستجوی گوگل تلفن آندروید گم شده خود را پیدا کنید

برای این کار باید Google App روی تلفن آندروید شما نصب شده باشد، Now cards فعال باشد، Web & App activity فعال باشد، Google Now notifications روشن باشد و سرانجام گزارش مکان‎یابی باید روی حالت High accuracy تنظیم شده باشد.

در ادامه روش کار را مرور خواهیم کرد:

  • اول، با استفاده از مرورگر کامپیوتر به حساب کاربری گوگل خود که در تلفن‎تان هم تنظیم شده وارد شوید.

  • حالا عبارت find my phone را در موتور جستجوی گوگل مرورگر کامپیوتر شخصی خود تایپ کنید. در پاسخ گوگل یک نقشه را نمایش می‎دهد که کوشش می‎کند مکان دستگاه شما را ردیابی کند. به این فرآیند حداقل چند ثانیه فرصت دهید و در نهایت مکان روی نقشه را که به اندازه‎ای دقیق هست که به شما جای تقریبی را که تلفن خود را رها کرده بودید نشان دهد را دنبال کنید. برای مثال، نقشه به شما فاصله تقریبی چند متری تا دستگاه را نمایش می‎دهد.

 تا این جای کار که عالی است، اما اگر تلفن شما جایی در خانه گم شده باشد چه می‎شود؟ گوگل به شما نمی‎گوید که کدام اتاق را بگردید، اما می‎تواند زنگ دستگاه شما را به صدا درآورد تا شما خودتان بتوانید از روی صدا آن را پیدا کنید.

  • برای به صدا درآمدن زنگ دستگاه روی آیکون یا لینک Ring موجود در نقشه کلیک کنید. با این کار دستگاه شما به مدت 5 دقیقه با بالاترین سطح صدا زنگ خواهد زد. بعد از این که آن را پیدا کردید تنها کافی است دکمه پاور را یک بار فشار دهید تا زنگ زدن متوقف شود.

اما اگر به جای تلفن، تبلت آندرویدی شما گم شده باشد چه؟ نگران نباشید شما همچنان می‎توانید از قابلیت جستجو استفاده کنید. برای تهیه این مقاله، این آزمایش روی تبلت نکسوس 7 انجام شد و به خوبی نیز نتیجه داد. فشردن آیکون Ring نیز زنگ تبلت را به صدا درآورد.

قابلیت جستجوی گوگل تنها راه برای پیدا کردن دستگاه آندرویدی گم شده نیست. یک قابلیت مشابه به نام Android Device Manager نیز می‎تواند دستگاه شما را ردگیری کرده و زنگ آن را به صدا درآورد. اگر فکر می‎کنید دستگاه شما به سرقت رفته است، همچنین می‎توانید از راه دور آن را قفل کنید، کلمه عبور آن را تغییر دهید و یا اطلاعات موجود در آن را پاک کنید.

اپل نیز یک قابلیت مشابه برای جستجو به نام Find My iPhone را ارائه کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن و یا استفاده از گزینه جستجوی موجود در حساب کاربری iCloud شما می‎توانید آی‎فون یا آی‎پد گمشده خود را پیدا کنید و برای شناسایی مکان دقیق آن زنگش را به صدا درآوردید، آن را قفل کنید یا داده‎های موجود در آن را پاک کنید.

بنابراین فرقی نمی‎کند که دستگاه شما یک تلفن یا تبلت آندروید یا یک آی‎فون یا آی‎پد باشد، در هر صورت شما گزینه‎هایی را در اختیار خواهید داشت که توسط آن می‎توانید هر زمان که دستگاه خود را گم کردید با کمک آنها مکان آن را شناسایی کنید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب