چهره نیمه پنهان ماه

ناسا در اینیستاگرام خود از روشن شدن سمت پنهان ماه گفته و اعلام کرده رخ دیگر ماه که هیچ گاه ناظران زمینی نمی‌توانند آن را بببینند توسط نور خورشید روشن شده و قابل رویت است.

چهره نیمه پنهان ماه

ناسا در اینیستاگرام خود از روشن شدن سمت پنهان ماه گفته و اعلام کرده رخ دیگر ماه که هیچ گاه ناظران زمینی نمی توانند آن را بببینند توسط نور خورشید روشن شده و قابل رویت است.

 

همیشه یک نیمه قمر ماه به سمت زمین و قابل رصد برای ناظران زمینی است که به آن سمت پیدای و نیمه دیگر را سمت پنهان ماه می گویند و تاکنون برای دیدن نیمه پنهان ماه شوروی سابق فضاپیمایی را به سمت ماه فرستاد تا از آن قسمت عکس بگیرد و عکس ها نشان دادند در آن سمت ماه تعداد حفره های بیشتری وجود دارد و مساحت آن از نیمه پیدا کمتر است.چهره نیمه پنهان ماه

ناسا در اینیستاگرام خود از روشن شدن سمت پنهان ماه گفته و اعلام کرده رخ دیگر ماه که هیچ گاه ناظران زمینی نمی توانند آن را بببینند توسط نور خورشید روشن شده و قابل رویت است به طوری که دوربین های تلسکوژ های ما در رصدخانه آب و هوا که اعماق فضا را به وسیله ماهواره ها و تجهیزات پیشرفته از فاصله بیش از یک میلیون مایل جستجو می کند موفق شده روشنایی سطح دیگر ماه را به تصویر بکشد.

 

این تصویر رنگی توسط دوربین ناسا به نام حماسه تهیه شده است که این سیستم دارای یک دوربین CCD چهار مگاپیکسلی که متصل به ماهواره DSCOVR واقع در مدار زمین با فاصله یک میلیون مایلی قراردارد تهیه شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب