چشم‌بندی هوشمند برای کمک به بی خوابان

چشم‌بند هوشمند راه حلی است برای کسانی که شب‌کار هستند یا از مشکلات خواب رنج می‌‌برند یا کسانی که به دلیل پروازهای جت طولانی‌مدت، دچار بی خوابی ناشی از پرواز می‌‌شوند.

چشم‌بندی هوشمند برای کمک به بی خوابان

چشم بند Neuroon برمبنای این نظریه ساخته شده است که اعمال نور روشن می‌‌تواند به افرادی که مشکل خواب دارند کمک کند تا در ساعت و زمان مناسبی از خواب برخیزند و در نتیجه کیفیت خواب بهتری را تجربه کنند. در حقیقت مطالعات نشان داده اند که نوردرمانی (به صورت علمی) می‌‌تواند درمان موثری برای افزایش کیفیت خواب داشته باشد و بسیاری از مجتمع‌‌های پزشکی مختص خواب از سال ۲۰۱۴ میلادی از این روش بهره گرفته‌اند.

چشم‌بندی هوشمند برای کمک به بی خوابان

نور درمانی معمولا شامل یک لامپ است که نوری مشابه نور خورشید را به فرد می‌‌تاباند که بسته به وضعیت خواب فرد، زمان‌بندی و مدت این تابش متفاوت خواهد بود. در این دستگاه این لامپ درون خود چشم‌بند یکپارچه شده است و رنگ آن نیز به وسیله‌‌ی LEDهای آن تعیین می‌‌گردد.

چشم‌بندی هوشمند برای کمک به بی خوابان

برنامه‌‌ی نوردرمانی، بر اساس داده‌‌هایی که از الکترودهای قرار گرفته بر روی پوست پیشانی فرد، تعیین می‌‌شود و برخلاف دیگر چشم بنده‌‌ها که بر اساس میزان حرکات و نبض فرد کار می‌‌کنند، این چشم بند امواج مغزی، دمای بدن و حرکات چشم فرد را مورد بررسی قرار می‌‌دهد. بسته به نیاز و شرایط فرد، نوردرمانی پیش یا پس از به رختخواب رفتن فرد از کیفیت خواب فرد اطمینان حاصل می‌‌کند تا در هنگام بیدار شدن فرد نیز تجربه‌‌ی خوشایندی برای او حاصل آید. این مورد از آن جهت حائز اهمیت است که وضعیت کاری فرد در طول روز نیز به شرایط از خواب برخواستن او بستگی دارد. البته مطمئن نیستیم که چه کسانی می‌‌خواهند در آینده با تابش نور بر چشمان خود خواب خود را کنترل کنند؛ ولی می‌‌توان گفت این ابزار به درستی عمل می‌کند.

چشم‌بندی هوشمند برای کمک به بی خوابان

این ابزار از چهار جزء اصلی تشکیل شده است که عبارت اند از: خود چشم‌بند که از مواد غیرحساسیت زا ساخته شده است، بسته‌‌ی حسگرها که قابل جدا شدن است و به وسیله‌‌ی میکرو یواس بی شارژ می‌‌شوند، الکترودها و چراغ‌‌های LED که درون خود چشم‌بند قرار گرفته‌اند و البته نرم‌افزار تلفن هوشمند.

منبع :