گفت‌وگو با مهسا آقایی ، دانش‌آموز برتر هشتم (5 سال کانونی)

از سال چهارم دبستان به پیشنهاد یکی از اعضای خانواده‌ام در آزمون‌های کانون شرکت کردم و اولین ترازم 4100 بود.

گفت‌وگو با مهسا آقایی ، دانش‌آموز برتر هشتم (5 سال کانونی)
 • از چه زمانی در آزمون‌های کانون شرکت کردی؟ اولین ترازت چند بود؟

از سال چهارم دبستان به پیشنهاد یکی از اعضای خانواده‌ام در آزمون‌های کانون شرکت کردم و اولین ترازم 4100 بود.

 • نقش کانون در رشد تحصیلی شما چه‌قدر بوده است؟

من تا قبل از این‌که وارد کانون شوم برای مطالعه‌ی درس‌هایم هیچ برنامه‌ای نداشتم؛ اما از وقتی در آزمون‌های کانون ثبت نام کرده‌ام، هم برنامه‌ریزی دارم و هم نمره‌هایم پیشرفت چشمگیری داشته است و چون برای آزمون درس می‌خوانم همیشه سر کلاس آمادگی لازم را دارم.

 • از کتاب‌های کانون استفاده می‌کنی؟

هم از کتاب خودآموزی و دفتر برنامه‌ریزی و هم از کتاب‌های آبی، کتاب‌های کار، فلش‌کارت و DVDهای مفهومی استفاده می‌کنم و با تست زدن در منزل سرعت عملم را در حل سؤالات افزایش می‌دهم.

 • تکمیل دفتر برنامه‌ریزی و کتاب خودآموزی چه فایده‌ای برایت داشته است؟

تکمیل دفتر برنامه‌ریزی باعث شده تا برای هر کتابی وقت معینی را برای مطالعه تعیین کنم و وقت اضافه برای تست زدن هم داشته باشم. تکمیل کتاب خودآموزی نیز پس از هر آزمون، باعث کاهش اشتباهاتم شده است.

 • در طول روز چند ساعت مطالعه می‌کنی؟

روزهایی که درس‌های بسیار سنگین و امتحان‌های زیادی دارم روزی 15-12 ساعت و روزهایی که درس‌ها نسبتاً سبک هستند در روز 6 ساعت مطالعه می‌کنم.

 • عکس‌العمل پدر و مادرت وقتی  نتیجه‌ی دلخواه را نمی‌گرفتی چگونه بود؟

پدر و مادرم مرا همیشه تشویق می‌کردند و در همه حال به من امیدواری و قوت قلب می‌دادند و هیچ وقت به خاطر نمره‌ی نامطلوب مرا سرزنش نمی‌کردند. می‌گفتند شکست مایه‌ی پیروزی است و اگر در این آزمون موفق نشدم در آزمون بعدی تلاشم را بیش‌تر می‌کنم و نتیجه‌ی دلخواهم را کسب می‌کنم.

گفت‌وگو با مهسا آقایی ، دانش‌آموز برتر هشتم (5 سال کانونی)


 • علت استمرار حضورت در کانون برای چندین سال متوالی چه چیزی است؟

شرکت در آزمون کانون باعث می‌شود همیشه سر کلاس آمادگی لازم را داشته باشم و درس‌هایم انباشته نشود.

 • آیا در آزمون‌ها غیبت هم داشتی؟

خیر؛ در طول 5 سال متوالی، هیچ گاه غیبت نداشتم؛ حتی وقتی شرایطی پیش می‌آید که مجبور می‌شدم به همراه خانواده به شهر دیگری بروم با گرفتن نامه‌ی مهمان از نمایندگی در همان شهر آزمون می‌دادم؛ چون اگر در آزمونی غیبت می‌کردم احساس می‌کردم که به اندازه‌ی دو یا سه آزمون عقب مانده‌ام.

 • پشتیبان تا چه حد می‌تواند به موفقیت شما کمک کند؟

پشتیبان من یکی از فعال‌ترین پشتیبان‌هایی بود که در طی این چند سال اخیر داشتم و همیشه با راهنمایی و کمک ایشان انگیزه‌ام برای درس خواندن بیش‌تر می‌شود.

 • آیا به سایت کانون هم مراجعه می‌کنی؟

بله؛ از مطالب مربوط به مقطع خودم استفاده می‌کنم. هم‌چنین عصر روز آزمون برای دریافت کارنامه به همراه مادرم به سایت کانون و صفحه‌ی شخصی مراجعه می‌کنم.

 • به عنوان سخن آخر چه صحبتی داری؟

هر کس باید در زندگی خود هدف داشته باشد و به امید رسیدن به آن هدف تلاش کند و درس بخواند. هیچ کس نباید خود را با دیگران مقایسه کند، بلکه معیار مقایسه‌ باید نتیجه‌‌ی آزمون قبلی خودش باشد. انسان‌های موفق کارهای متفاوتی انجام نمی‌دهند بلکه کارهای‌شان را به روش‌های متفاوت انجام می‌دهند.

گفت‌وگو با مهسا آقایی ، دانش‌آموز برتر هشتم (5 سال کانونی)