نگاهی دوباره به حضور در کلاس

یکی از اصولی‌ترین رفتارهای آموزشیِ سال کنکور، کاهش ریسک بی‌نظمی است.

نگاهی دوباره به حضور در کلاس

یکی از اصولی‌ترین رفتارهای آموزشیِ سال کنکور، کاهش ریسک بی‌نظمی است. به بیان ساده‌تر، در تک تک لحظات سال باید برای حفظ نظم منطقی برنامه‌های‌تان تلاش کنید و در این راه در مواجهه با عوامل کاهنده‌ی این نظم راه‌حل‌های قوی ارائه کنید.

پایان یافتن تدریس بعضی از درس‌ها قبل از پایان یافتن سال تحصیلی، یکی از موارد تغییر در برنامه‌ی کاری دانش‌آموزان در ماه‌های پایانی است. راهکار شما برای درس‌هایی که هنوز کلاس آن‌ها دایر است چیست؟ برای سایر درس‌ها چه‌طور؟ حضور یا عدم حضور؟

ابتدا وضعیت درسی خود را در نظر بگیرید و نوع مطالعه‌ی درس در شرایطی غیر از تدریس در کلاس تجسم کنید. حضور در کلاس درسی در ماه‌های پایانی حتی برای یک درس، ضروری و مفید است. شرایط کلاس درسی ضمن آموزشِ فعالِ مطالب، به شرایط ذهنی شما نظم داده و ریتم سابق را تداعی می‌کند و می‌تواند در جهت‌دهی به مطالعات عصرگاهی شما سودمند باشد.

علاوه بر این‌که حضور در کلاس در مراحل بازیابی مطالب و آماده‌سازی برای آزمون‌ها نیز سودمند است. با پایان یافتن تدریس بعضی از درس‌ها باید برای مدیریت هوشمند زمان آماده باشید. شاید ماندن در منزل و صرف کردن زمان حضور در مدرسه برای مطالعه‌ی همان درس کمی وسوسه‌کننده به نظر برسد؛ اما نقش مهم کلاس درسی در نظم و کیفیت مطالعه را فراموش نکنید.