با تغذیه‌ی دانش‌آموزان چه باید کرد؟

سال‌هایی که کودک در مدرسه می‌گذراند از نظر تغذیه‌، دوره‌ی مهمی است؛ زیرا رشد در این سنین نیز ادامه دارد.

با تغذیه‌ی دانش‌آموزان چه باید کرد؟

سال‌هایی که کودک در مدرسه می‌گذراند از نظر تغذیه‌، دوره‌ی مهمی است؛ زیرا رشد در این سنین نیز ادامه دارد. بسیاری از خانواده‌ها خیال خود را راحت می‌کنند و با دادن پول توجیبی به دانش‌آموزان تهیه‌ی میان‌وعده را به عهده‌ی خود دانش‌آموز می‌گذارند. مسلماً دانش‌آموزان نمی‌توانند ساندویچی مفید یا میوه و سبزی با این پول تهیه کنند. تغذیه‌ی دانش‌آموز از هر کجا تهیه شود کیفیت و نوع آن مهم است. این کیفیت تنها مربوط به مدرسه نیست و این موضوع تنها از طریق آموزش صحیح به خانواده‌ها امکان‌پذیر است؛ زیرا فرهنگ و عادات غذایی در خانه شکل می‌گیرد و در مدرسه تثبیت می‌شود. اگر دانش‌آموز صبحانه نخورد به دلیل پایین افتادن قند خون، توانایی و شرایط لازم برای یادگیری مطالب را نخواهد داشت و کم‌دقت و بی‌حوصله خواهد شد.

تهیه‌ی میان‌وعده‌های مغذی سنتی مثل کشمش و گردو اهمیت بسیار دارد؛ زیرا ساعات نزدیک به ظهر کودک ممکن است گرسنه شود و نتواند با تمرکز در کلاس درس بنشیند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب