آزمایش اولین موتور پروتونی

سازمان فضایی ناسا دوره آزمایشی اولین پیشرانه پروتونی با قابلیت تامین نیروی پیشران سفینه تا مرز منظومه شمسی را آغاز کرد.

آزمایش اولین موتور پروتونی

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان و به نقل از میل آنلاین، پیشرانه پروتونی ناسا از 10 یا 20 سیم آلومینیوم با بار الکتریکی و با قطر یک میلیمتر و طول حداکثر 20 کیلومتر تشکیل شده است که در مجموع با دفع پروتون‌های موجود در بادهای خورشیدی نیروی پیشران سفینه را تامین می‌کند.

دانشمندان ناسا معتقدند که به کمک موتور پروتونی می‌توان تا 10 سال به لبه‌ منظومه شمسی دست‌ یافت. شایان ذکر است که کاوشگر وایوجر این مسافت را در 35 سال طی کرد.

موتور پروتونی ناسا به طور خلاصه فناوری Herts یا پیشرانه پرسرعت هیلیپوز الکترواستایک نامیده می‌شود که با چرخش سیم‌های آلومینیومی در حین حرکت نیروی پیشران قابل توجهی تولید می‌کند.

پروفسور بروس ویگمان، مهندس و طراح موتور پروتونی ناسا عنوان کرد: خورشید با تولید بادهای قدرتمند با سرعت 400 تا 700 کیلومتر در ثانیه، منبع مناسبی برای تولید انرژی پیشران بدون مصرف انرژی است. در واقع موتور پروتونی با دفع پروتون‌های موجود در بادهای خورشیدی نیروی پیشران سفینه را تامین می‌کند.

وی در ادامه افزود: مراحل اولیه آزمایش موتور پروتونی ناسا آغاز شده که طبق محاسبات انجام شده این دوره حداقل دو سال طول خواهد کشید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب