کپلر از شرایط اضطرار خارج شد

با تلاش محققان، تلسکوپ کپلر در صبح روز یکشنبه از حالت اضطرار خارج شده و هم اکنون در وضعیت پایدار قرار دارد.

کپلر از شرایط اضطرار خارج شد

به گزارش سرویس علمی ایسنا، حالت اضطرار پایین‌ترین حالت عملیاتی کپلر است که در این حالت مصرف سوخت این تلسکوپ فضایی به حداکثر می‌رسد.

از آنجایی که کپلر بیش از 120 میلیون کیلومتر با زمین فاصله داشته و ارتباط گرفتن با آن در بهترین شرایط در حدود 13 دقیقه زمان نیاز دارد تا سیگنال‌ها به آن رسیده و مجددا به زمین بازگردد، عیب یابی این تلسکوپ فضایی به کندی انجام شد. در روز یکشنبه، مهندسان عملیاتی کپلر آن را بازیابی کرده و در حالت مصرف کم سوخت قرار دادند و آنتن‌های آن را برای دریافت داده‌ها به سمت زمین چرخاندند. هنگامی که داده‌ها دریافت شود، مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت و سلامت این تلسکوپ فضایی مشخص خواهد شد.

این تلسکوپ فضایی درست در حدود 36 ساعت قبل از حرکت به سمت مرکز کهکشان راه شیری برای انجام ماموریتی که در سال 2013 آغاز کرده بود، در حالت اضطرار قرار گرفت.

گفتنی است که این اولین بار بود که کپلر در طول ماموریت هفت ساله خود که در آن به شناسایی بیش از 1000 سیاره فراخورشیدی پرداخته، در حالت اضطرار قرار می‌گرفت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
دینامیک (بخش دوم )فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : سیاوش فارسی