اتفاق ناگواری که در انتظار پنگوئن‌هاست!

دانشمندان قطب جنوب باید به عکس‌های منتشر شده از پنگوئن‌ها این حیوانات دوست‌داشتنی و کوچک دقت بیشتری کرده و به آنها کمک کنند.

اتفاق ناگواری که در انتظار پنگوئن‌هاست!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان و به نقل از ساینس الرت، محققان بریتانیایی با نصب 75 دوربین در محدوده زندگی پنگوئن‌ها در قطب جنوب دریافتند که چه اتفاق ناگواری در این ناحیه از زمین در حال وقوع است. این دوربین‌ها ساعت به ساعت عکسبرداری کرده و به بشر درباره این حیوانات هشدار می‌دهد.

"تام هارت" سرپرست این تحقیق از دانشگاه اکسفورد اظهار کرد: این عکس‌ها زنگ خطری برای تغییر زندگی پنگوئن‌ها و توجه بیشتر به آنهاست.

بر اساس سرشماری امروزه و تعداد پنگوئن‌ها در سال 1994 این حیوانات به دلیل تغییرات آب و هوایی،کاهش محیط زندگی و تنوع غذایی در حال کاهش هستند.

این گروه، محیط زندگی پنگوئن‌ها، آلودگی و ماهی‌ها را نیز بررسی کردند. آنان دریافتند در ابتدای سال جدید 150 هزار پنگوئن به دلیل مسدود شدن راه دریا با توده یخی شناور از بین رفته‌اند.

مهم‌ترین بخش زندگی این حیوانات درون آب بوده و از حیوانات آبی تغذیه می‌کنند. با نگاهی به کاهش تعداد پنگوئن‌ها درمی‌یابیم تغییرات اساسی در اکوسیستم پویای قطب جنوب ایجاد شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب