هواپیمای بدون سرنشین مین یاب ساخته می‌شود

محققان انگلیسی در حال ساخت هواپیمای بدون سرنشینی هستند که قادر به تشخیص محل مین است.

هواپیمای بدون سرنشین مین یاب ساخته می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، در حدود ۱۱۰ میلیون مین زمینی در سرتاسر دنیا وجود دارد که روزانه ۷۰ نفر به دلیل اصابت با آنها جان خود را از دست داده یا مجروح می شوند.

محققین دانشگاه بریستول انگلیس هواپیمای بدون سرنشینی را طراحی کرده اند که می تواند ظرف مدت ۲ ساعت از میدان مینی به اندازه یک زمین فوتبال نقشه برداری کند تا عملیات پاکسازی آنجا را با سرعت بسیار بالا انجام داد این در حالی است که بدون این کار پاکسازی میدان مین با آن وسعت ماه ها زمان می برد.

این تیم تحقیقاتی در حال توسعه دوربین بسیار قوی بر روی این هواپیما هستند که قادر به تصویربرداری با وضوح بسیار بالا باشد ضمن اینکه از اشعه مادون قرمز در عکس های گرفته شده استفاده می شود.

به گفته سرپرست این تیم تحقیقاتی گیاهان زنده در برابر طیف اشعه مادون قرمز بازتاب ویژه ای از خود ایجاد می کنند که نشان دهنده سالم بودن آنها است این در حالی است که مواد شیمیایی موجود در مین ها توسط گیاهان جذب می شود و تغییراتی را در گیاه به همراه دارد که با طیف اشعه مادون قرمز قابل رویت است و این می تواند به تشخیص مکان مین بر روی زمین کمک کند.

همچنین با اشعه مادون قرمز که در دوربین این پهپاد است می توان مین های عمل نکرده و استتار شده در میان گیاهان را شناسایی کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب