راه اندازی اقامتگاههای فضایی منعطف تا سال ۲۰۲۰

تا سال ۲۰۲۰ نسل جدیدی از اقامتگاههای فضایی در مدار زمین مستقر خواهند شد که تنها باید آنها را باد کرد!

راه اندازی اقامتگاههای فضایی منعطف تا سال ۲۰۲۰

به گزارش خبرگزاری مهر، اقامتگاه جدید انعطاف پذیری که به تازگی به ایستگاه فضایی بین المللی رسیده نمونه بارزی از جاه طلبی دانشمندان در توسعه اکتشافات فضایی است. این اقامتگاه جدید که قابلیت باد شدن دارد به عنوان بخش الحاقی ایستگاه فضایی بین المللی به کار گرفته می شود.

اما رابرت بیگلو بنیانگذار و مرد همه کاره شرکت Bigelow Aerospace که اقامتگاه جدید ایستگاه فضایی بین المللی موسوم به BEAM را ساخته است ایده های جاه طلبانه تری را در سر می پروراند.

وی اعلام کرده که شرکتش با همکاری United Launch Alliance (ULA) در نظر دارد اقامتگاههای فضایی مشابهی را به فضا بفرستد که ابعاد به مراتب بزرگتری دارند. این اتفاق هیجان انگیز قرار است در سال ۲۰۲۰ عملیاتی شود.

آنچه که قرار است در این شرکت ساخته شود B-۳۳۰ نام دارد که حجم داخلی آن ۳۳۰ متر مکعب است. این درحالی است که اقامتگاه جدید ایستگاه فضایی بین المللی تنها ۱۵ متر مکعب حجم دارد.

همچنین گفته می شود که این اقامتگاه فضایی جدید نه با استفاده از راکت فالکون ۹ متعلق به شرکت اسپیس ایکس بلکه سوار بر راکتهای اطلس ۵ شرکت United Launch Alliance (ULA) راهی فضا خواهند شد.

هنوز معلوم نیست که چنین اقامتگاههای انعطاف پذیری به ایستگاه فضایی بین المللی ملحق خواهند شد و یا به طور مستقل در مدار زمین برای امور مختلفی از جمله توسعه گردشگری یا پروژه های تحقیقاتی به کار گرفته خواهند شد.

منبع :