روزهای طلایی بعد از روزهای طلایی

از روزهای نوروز و پروژه‌ی 6 فاصله می‌گیریم. دوران طلایی نوروز جدا از جمع‌بندی و پیشرفت یک دستاورد مهم دیگر دارد و آن هم بهتر شدن شرایط مطالعه است.

روزهای طلایی بعد از روزهای طلایی

از روزهای نوروز و پروژه‌ی 6 فاصله می‌گیریم. دوران طلایی نوروز جدا از جمع‌بندی و پیشرفت یک دستاورد مهم دیگر دارد و آن هم بهتر شدن شرایط مطالعه است. اگر توانسته باشیم که در یک زمان محدودِ چندروزه به محدوده‌ی مطلوبی از ساعت مطالعه وارد شویم و در کنار آن حجم قابل توجهی از مباحث گذشته را نیز تثبیت و جمع‌بندی کنیم، پیشرفت کرده‌ایم. راهکارهای پیشرفت، از جمله هدفمندی دوران نوروز باید در روزهای بعد نیز تکرار شود.

حفظ شرایط ایده‌آل پروژه‌ی 6 برای زمان باقی‌مانده‌ی سال یک الزام اساسی برای موفقیت است. حفظ شرایط مطالعاتی در دوران عید با همه‌ی عوامل متنوعی که بر سر راه حفظ تمرکز قرار داشت اصلاً دستاورد کمی نبود. عید امسال، در اولین گام به خودتان ثابت کردید که برای نزدیک‌تر شدن به هدف، گاهی می‌توانیم با کمی تلاش بیش‌تر، از بی‌نظمی خارج شویم و متمرکزتر و منظم‌تر شویم.

برای حفظ وضعیت مطلوب دوران طلایی باید ابتدا شرایط بعد از عید را خوب بشناسیم. باز شدن مجدد مدارس، اتمام درس‌ها و منابع، نزدیک‌تر شدن به آزمون‌های نهایی و کنکور و... شرایط ویژه‌ی بعد از عید هستند که باید در مدیریت هوشمندانه‌ی زمان باقی‌مانده به‌خوبی لحاظ شوند. شاید برای فارغ‌التحصیلان هم از نظر زمانی، وضعیت نوروز، قبل و بعد از آن تفاوت چشمگیری نداشته باشد اما این گروه از دانش‌آموزان نیز از تغییرات برنامه‌ای در سال جدید مستثنا نیستند.

به‌زودی همه‌ی گروه‌ها به یک وضعیت مشابه از زمان آماده‌‌سازی برای کنکور می‌رسند و برنده‌ها قطعاً کسانی هستند که بهترین مدیریت ممکن را بر این زمان داشته باشند. حجم مطالب آزمونی و مطالعاتی در پروژه‌های آتی با پروژه‌ی 6 یکسان نیست؛ اما با حفظ اصل همراهی با برنامه‌ی راهبردی که مهم‌ترین وضعیت استراتژیک مطالعاتی پس از عید است، می‌توانیم مباحث هر آزمون را در بازه‌های مطالعاتی هم‌ارز تکرار کنیم. تکرار هوشمندانه‌ی روش‌های موفقیت‌آمیز، قطعاً موفقیتی بزرگ‌تر است.

خرید کتاب