ثبت‌نام ۲۷۷ هزار دانش‌آموز برای ورود به مدارس تیزهوشان

ثبت‌نام مدارس استعدادهای درخشان 20 اسفند پایان یافت اما در نهایت تا 24 اسفند این زمان تمدید شد.

ثبت‌نام ۲۷۷ هزار دانش‌آموز برای ورود به مدارس تیزهوشان

محمد نستوه معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص روند ثبت‌نام و آزمون مدارس استعدادهای درخشان، اظهار داشت: ثبت‌نام مدارس استعدادهای درخشان 20 اسفند پایان یافت اما در نهایت تا 24 اسفند این زمان تمدید شد.

وی با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان دیگر امکان ثبت‌نام یا ویرایش اطلاعات وجود نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: علت عدم تمدید یا ویرایش اطلاعات به خاطر انجام فرایندهای بعدی آزمون است که مرکز سنجش در حال آماده سازی برای این کار است.

نستوه با بیان اینکه از روز 16 فروردین ماه سال جاری کار واریز مبلغ توسط داوطلبان در حال انجام است، گفت: این کار تا یک روز قبل از برگزاری فرایند آزمون ادامه خواهد داشت و یک هفته پیش از آزمون نیز کارت ورود به جلسه توزیع خواهد شد.

وی افزود: 277 هزار داوطلب دوره اول و دوره دوم متوسطه در مجموع برای شرکت در آزمون استعدادهای درخشان ثب‌نام کرده‌اند که حدود 25 هزار دانش‌آموز در نهایت پذیرفته خواهند شد.

وی ادامه داد: 16 هزار دانش‌آموز در دوره اول متوسطه و 9 هزار دانش‌آموز در دوره دوم متوسطه از بین 25 هزار پذیرفته شده نهایی وارد مدارس استعدادهای درخشان می‌شوند.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ورود دانش‌آموزان سمپاد به دوره دوم متوسطه، عنوان کرد: 17 هزار و 600 دانش‌آموز سمپاد نیز بدون آزمون به دوره دوم متوسطه ورود خواهند داشت.

نستوه تصریح کرد: آزمون مدارس استعدادهای درخشان در روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار و نتایج آن تا پایان خردادماه اعلام خواهد شد.

منبع :