چتری متفاوت مخصوص دارندگان تلفن همراه و دوربین

چترها هم در دنیای امروز به دلیل نیازهای متفاوت مردم و وسایلی که با خود حمل می‌کنند دچار تغییر در شکل ظاهری شده‌اند.

چتری متفاوت مخصوص دارندگان تلفن همراه و دوربینبه گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، پژوهشگران نوعی چتر منحصر به فرد تولید کرده‌اند که هرگز خیس نمی شود.

گفتنی است، این چتر با قیمت 50 دلار می‌تواند با ایجاد نوعی لرزش قطرات باران و برف را از روی خود بزداید تا هنگام قرار گرفتن در جعبه و یا کیسه چتر کاملا خشک باشد.

بررسی ها نشان می دهند این طرح توسط محقق اهل کشور ژاپن ساخته شده است و اساس آن نوعی پارچه با تراکم بسیار بالا است که می‌تواند به طور موثر آب را از سطح خود پاک کند.

ایده چتر خشک برای راحتی استفاده کنندگان از چتر هنگامی که به سرپناه خشک می‌رسند و جلوگیری از آلودگی و خیس شدن محیط اطراف مطرح شده است.

این چتر Nunnurella نام دارد و می‌توان آن را در کیف یا حتی جیب پس از استفاده با اطمینان خاطر از خشک بودن آن قرار داد.

این چتر دارای هیچ سیستم ویژه ای نیست و تنها جنس پارچه آن قابلیت ضد نفوذ پذیری آب را دارد و از تراکم بالایی به وجود آمده عامل تمایز آن از سایر چترها است.

همچنین جلوی تاج این چتر باز است و سبب جلوگیری از بروز بخار می‌شود تا افرادی که از تلفن همراه یا دوربین استفاده می‌کنند مشکلی برای گرفتن چتر پیدا نکنند.

این چتر قادر به تحمل باد با سرعت 64 کیلومتر در ساعت است و حتی می‌تواند وزش بادهای پرسرعت را مهار کند و در نهایت آخرین مزیت رقابتی این چتر طراحی جلد منحصر به فرد آن است که مانند یک کوله پشتی استفاده می شود و می‌تواند حتی بر روی شانه فرد برای آزادی عمل نصب شود.

منبع :