نهمین سیاره گمشده در منظومه شمسی

گمانه‌زنی‌ها دال بر این است که منظومه شمسی یک عضو پنهان غول‌آسا را در خود جای داده است.

نهمین سیاره گمشده در منظومه شمسیبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پژوهشگران بر این باورند که با بررسی اجرام آسمانی واقع در کمربند کوییپر امکان این وجود دارد که سیاره جدیدی به جمع سیاره‌های منظومه شمسی اضافه شود.

براساس تحقیقات محققان دانشگاه آریزونا امکان دارد پس از عبور از کمبرند سیاره‌ای کوییپر یک سیاره غول‌آسا در ورای آسمان وجود داشته باشد.

گفتنی است نخستین بار نشانه‌هایی از وجود یک سیاره غول‌آسای پنهان در حاشیه منظومه‌ شمسی در ماه ژانویه سال میلادی جاری کشف شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهند این سیاره که براساس تحقیقات ابتدایی 10 برابر جرمی بزرگتر از زمین دارد سیاره‌ای مشکل از تجمع گازهای مختلف و شبیه به اورانوس یا نپتون است.

در حال حاضر به دلیل عدم قطعیت وجود فرضیه سیاره نهم دانشمندان نام آن را سیاره ایکس قرار داده‌اند.

دانشمندان اعتقاد دارند این سیاره در یک بازه زمانی بین 10 الی 20 هزار سال زمینی یک بار به دور خورشید می‌چرخد.

فاصله این سیاره از خورشید 20 برابر بیشتر از فاصله سیاره نپتون تا خورشید است. کارشناسان دلایل احتمالی وجود این سیاره را اثر گرانشی آن بر اشیاء موجود در کمربند کوییپر می‌دانند که می‌تواند نشان دهنده وجود یک سیاره باشد.

کارشناسان مدار این سیاره را مداری غیرعادی می‌دانند که برای حفظ پیکربندی سیاره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارشناسان با توجه به بزرگی این حجم سیاره ناشناس آن را در رده سیارات طبقه‌بندی می‌کنند برخلاف سیاره پلوتون که در حقیقت یک سیاره کوتوله است.

این یافته‌ها توسط محققان ناسا پیاده سازی شده است و کارشناسان امیدوار هستند کاوشگر فضایی NEW HORIZONS در افق‌های جدید بتواند در ادامه مأموریت خود و با گذشت از سیاره پلوتون و رسیدن به کمربند کوییپر اسرار این کمربند شامل خرده سیارک‌های مرموز را کشف و احتمال وجود سیاره نهم را به اثبات برساند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب