کاهش ابتلا به نزدیک بینی با قرارگیری در فضاهای باز پرنور

طبق یافته یک مطالعه جدید، افزایش قرارگیری در معرض نور در فضاهای باز به شکل قابل توجهی موجب کاهش نزدیک بینی در کودکان می‌شود.

کاهش ابتلا به نزدیک بینی با قرارگیری در فضاهای باز پرنور

به گزارش خبرنگار مهر، یافته های محققان دانشگاه کوئیزلند استرالیا نشان می دهد کار نزدیک با کامپیوتر و سایر صفحات موجب نزدیک بینی نمی شود بلکه عدم بهره گیری کافی از نور محیط های باز موجب بروز این مشکل می شود.

اسکات رید، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «کودکانی که به کمترین نحو از نور فضاهای باز بهره می گیرند، رشد چشم سریع تری دارند و از اینرو روند پیشرفت نزدیک بینی در آنها سریع تر است.»

همچنین به گفته محققان، افراد مبتلا به نزدیک بینی که زمان بودن خود را در فضاهای باز افزایش می دهند روند پیشرفت این مشکل بینایی در آنها کاهش می یابد.

متخصصان توصیه می کنند لازم است کودکان حداقل روزی یک ساعت و ترجیحا دو ساعت از نور فضاهای باز بهره گیرند تا از بروز نزدیک بینی و پیشرفت آن در آنها پیشگیری شود.

رید در ادامه می گوید: «لازم است اپتومتریست ها بیماران خود را آگاه سازند که کمتر از ۶۰ دقیقه قرارگیری در نور فضاهای باز در روز، فاکتور پرخطری برای ابتلا به نزدیک بینی است.»

اخیرا اعلام شده بود که تا سال ۲۰۵۰ نیمی از جمعیت جهان مبتلا به نزدیک بینی خواهند شد که ریسک نابینایی ناشی از آن هم افزایش می یابد. به گفته محققان، در صورت عدم توجه به پیشگیری از ابتلا به نزدیک بینی، ۱۰ درصد از جمعیت جهان تا سال ۲۰۵۰ در معرض نابینایی قرار خواهند داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب