هورمون درمانی برای مردان مبتلا به بیماری‌های قلبی مفید است

مطالعات اخیر نشان می‌دهد تستوسترون درمانی احتمال حمله قلبی، سکته و مرگ را در مردان مبتلا به بیماری عروق کرونر کاهش می‌دهد.

هورمون درمانی برای مردان مبتلا به بیماری‌های قلبی مفید است

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، سازمان غذا و دارو آمریکا سال گذشته شرکت های تولیدکننده داروهای هورمونی را ملزم به نصب برچسب هشدار برای بیماران قلبی کرد. چراکه تصور می شد این دارو ها برای بیماران مبتلا به بیماری های قلبی مضر است. 

تحقیقات جدید نشان می دهد نه تنها این تصور درست نیست؛ بلکه تستوسترون درمانی (T درمانی) احتمال حمله قلبی، سکته و مرگ را در بیماران عروق کرونر به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

تستوسترون هورمون جنسی تنظیم کننده توده استخوانی، توزیع چربی، توده عضلانی و سلول های قرمز خون است. میزان تستوسترون به مرور زمان و با افزایش سن کاهش می یابد.

این علایم در برخی افراد بیشتر دیده می شود و با افسردگی،کاهش تراکم استخوانی، افزایش چربی در بدن و اختلال خواب همراه است. در این شرایط است که پزشک هورمون درمانی را توصیه می کند. این روش کاملا مورد تایید سازمان غذا و دارو است و مطالعات جدید نشان می دهد از بیماران عروق کرونر در برابر بیماری های قلبی، سکته و مرگ محافظت می کند. نتایج این مطالعه درشصت و پنجمین جلسه سالانه قلب و عروق در آمریکا مطرح شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب