خلق آثار هنری با میکروب و باکتری

یک دانشمند به کمک باکتری‌ها نقاشی‌های ارزشمندی خلق کرد.

خلق آثار هنری با میکروب و باکتریبه گزارش  خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ ماریا پنیل کوبو هنرمندی که در اسپانیا متولد شده و در حال حاضر در ماساچوست فعالیت می کند این اثرهای هنری شگفت انگیز را به هافینگتون پست ارسال کرده است. او در متن پیام ارسالی خود اظهار داشته است که برای خلق این آثار به کمک باکتری ها و میکروب ها از اقیانوس ها و جنگل ها الهام گرفته است و در محیطی بسیار کوچک یک اکوسیستم رنگی زیبا به تصویر کشیده است.

این هنرمند  به کمک یک میکروبیولوژیست، دکتر مهمت برکمن 5 سال گذشته زندگی خود را وقف رشد  و رنگ آمیزی باکتری های رنگی کرده است و پس از موفقیت در این زمینه نقاشی های  زیبا به کمک باکتری ها و میکروب ها در  بوم نقاشی آزمایشگاهی خود به تصویر کشیده است.برکمن دانشمند آزمایشگاه نیوانگلند در گزارش به هافینگتون پست گفت: در این پروژه انواع باکتری‌ها و میکروب‌های مورد استفاده قرار گرفته است که روند رشد و غذای آنها بسیار متفاوت از هم است . رنگ آمیزی این باکتری ها و انجام این پروژه به دلیل آنکه برخی باکتری ها زود و برخی بسیار دیر رنگ می گرفتند کار بسیار دشواری بود. 

پنیل به کمک برکمن باکتری ها را بر روی  ظرف آزمایشگاهی به نام پتری دیش و با آگار که ماده ژلاتینی است رنگ آمیزی کرد . او هدف خود را از این کار کاهش ترس عموم مردم از باکتری ها اعلام کرد و اظهار داشت: باکتری ها بخش طبیعی و جدانشدنی از زندگی ما انسانها هستند و بسیاری از باکتری ها در زمره باکتری های مفید هستند.

برکمن اظهار داشت: من یک دانشمند هستم و ارزش علمی این پروژه را بسیار زیاد درک می کنم. ما وقتی این پروژه علمی را انجام می دادیم رگه هایی هنری آن ما را بر آن داشت که یک اثر هنری خلق کنیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم  به کمک ماریا پنیل این پدیده علمی زیبا را به همگان نشان دهیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب