کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 22 فروردین 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 22 فروردین 95

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


عید فرصت خوبی برای بیش‌تر درس خواندن بود. آیا می‌توانم این شرایط ایده‌آل را حفظ کنم؟

پاسخ 1- اراده‌ی قوی شما موجب شد تا در ایامی که درس خواندن سخت بود، خوب درس بخوانید. برای ادامه‌ی این روند، با توجه به برنامه‌ی راهبردی آزمون‌ها، برنامه‌ی مطالعاتی شخصی را بنویسید و برای ساعت مطالعه‌ی خود در هفته‌ی آتی هدف‌گذاری کنید. این کارها به شما کمک می‌کند تا روند خوب مطالعه‌تان را حفظ کنید. استمرار عادت سخت‌کوشی در شما انگیزه و نیروی پیشرفت را تقویت می‌کند.

رضا پشنگ‌پور

پاسخ 2- دوران طلایی نوروز توانایی‌های‌تان را به شما شناساند. قبل از عید شاید شک داشتید که آیا می‌توانید زیاد و خوب درس بخوانید یا نه؛ ولی اکنون و پس از گذراندن حدوداً 30 روز پرتلاش، مطمئن هستید که «می‌توانید» و این توانستن انرژی‌تان برای تداوم پیشرفت در ادامه‌ی مسیر را دوچندان می‌کند. نقش دفتر برنامه‌ریزی و جدول جمع‌بندی هفتگی آن از این پس پررنگ‌تر می‌شود و علاوه بر کنترل و افزایش ساعت مطالعه، اراده‌تان برای انجام کارهای مهم را نیز مدیریت می‌کند.

سارا شفافی

پاسخ 3- حفظ شرایط ایده‌‌آل عید برای زمان باقی‌مانده‌ی سال، یک الزام اساسی برای موفقیت است. تلاش شما در رسیدن به شرایط ایده‌آل مطالعاتی در دوران نوروز با تمام دشواری‌هایش قابل تحسین است. برای حفظ این وضعیت به خاطر داشته باشید که با شروع به کار مجدد مدارس پس از عید باید به‌زودی منتظر اتمام درس‌ها باشید و برای فارغ‌التحصیلان هم از نظر زمانی وضعیت نوروز، قبل و بعد از عید در شرایط مشابه قرار دارد. به‌زودی همه‌ی گروه‌ها به یک وضعیت مشابه از زمان آماده‌سازی می‌رسند و برنده‌ها قطعاً کسانی هستند که بهترین مدیریت ممکن را بر این زمان داشته باشند؛ اما حجم مطالب آزمونی و مطالعاتی در پروژه‌ها یکسان نیست. با حفظ اصل همراهی با برنامه‌ی راهبردی که مهم‌ترین وضعیت استراتژیک مطالعاتی پس از عید است، به جز زمان‌هایی که در مدرسه حاضر هستید، تعداد بازه‌های مطالعاتی و حجم مطالعه‌ی خودتان در این بازه‌ها را بر اساس مطالب آزمون‌های پس از عید تکرار کنید.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 4- مسلماً ماه‌های پیش رو زمان برداشت محصول برای شماست. زمانی که تلاش شما در دوران عید باید به بار بنشیند و این مهم حاصل نمی‌شود مگر با محافظت از آن محصول و استمرار تلاش. درواقع شما باید مطالعات زمان عید خود را تثبیت کنید تا در زمان مشخص بتوانید از آن‌ها بهره ببرید.

بهادر جبلی