مصرف روزانه میوه، موثر در سلامت قلب

مطالعه محققان در چین نشان می‌دهد مصرف منظم و روزانه میوه تازه می‌تواند با کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی ارتباط داشته باشد.

مصرف روزانه میوه، موثر در سلامت قلب

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی هلث دی، در این تحقیق مشخص شد بزرگسالانی که هر روز میوه تازه مانند سیب و پرتقال مصرف کرده بودند در مقایسه با افرادی که بندرت یا هرگز میوه مصرف نکرده بودند حدود یک سوم خطر مرگ در اثر سکته قلبی و مغزی در آنها کاهش یافت.

دکتر سنگ لی محقق اصلی معاون رئیس آکادمی علوم پزشکی چین در پکن گفت: مصرف میوه برای سلامتی قلب و عروق بسیار اهمیت دارد. بنابر این شرکت کنندگان این مطالعه که بیشتر اوقات میوه مصرف می کردند در قیاس با سایر افراد فشار خون و قند خون پایین تری داشتند. 

در هر حال با توجه به ماهیت مطالعه نمی توان اثبات کرد که مصرف میوه سبب کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی می شود و فقط یک ارتباط وجود دارد.

لی و همکاران وی در این مطالعه اطلاعات بیش از 500 هزار بزرگسال 30 الی 79 سال را بین سال های 2004 الی 2009 جمع آوری کردند که هیچ یک از آنها سابقه بیماری قلبی نداشتند.

نتایج مطالعه نشان داد از هر 5 نفر یک نفر به صورت روزانه و به مدت 7 سال میوه مصرف کرد. افرادی که معادل نصف فنجان در روز میوه مصرف کرده بودند بطورقابل توجه ای خطر بیماری جدی قلب و عروق در آنها کاهش یافت.

میوه منبع بسیار زیادی از ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و سایر ترکیبات گیاهی سالم است. فیبر موجود در میوه ها در سلامتی دستگاه گوارش موثر است و سایر عناصر در میوه ها عملکرد سلول های مغز را بهبود می بخشد.

این مطالعه 7 آوریل در مجله New England Journal of Medicine منتشر شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
نسبت ، تناسب و درصد از ریاضی پنجم دبستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( پنجم دبستان)
دبیر : مجتبی پورجعفری