زوال عقل سبب افزایش خطر ابتلا به آنفلوآنزا می‌شود

مدیرانجمن آلزایمر انگلستان می‌گوید، سیستم ایمنی افرادی که به زوال عقل (دمانس) مبتلا هستند ضعیف می‌شود بنابراین احتمال ابتلای آنها به بیماری‌های ویروسی مانند آنفلو آنزا افزایش می‌یابد.

زوال عقل سبب افزایش خطر ابتلا به آنفلوآنزا می‌شود

به گزارش گروه علمی ایرنا ازساینس، جرمی هیوز افزود:افزایش موارد مرگ در انگلیس و ولز در زمستان گذشته به علت افزایش عفونت‌های تنفسی مثل آنفلوآنزا و نیز دمانس (زوال عقل) در سالمندان بوده است.سال گذشته موارد مرگ در انگلیس و ولز در قیاس با سال 2014 حدود 5.6 درصد افزایش داشت که این افزایش در 86 درصد موارد در افراد بالای 75 سال رخ داده است.

افزایش موارد مرگ بیشتر در ماه‌های اول سال 2015 و همزمان با شیوع آنفلوآنزا و همچنین افزایش موارد بستری در بیمارستان بوده است.

بر اساس این آمار رسمی که در انگستان و ولز منتشر شده مبتلایان به دمانس و آلزایمر به خصوص در مقابل آنفلوآنزا آسیب‌پذیر بوده‌اند.

به گفته کلودیا ولز از اداره آمار ملی، سال گذشته در یک سوم موارد مرگ در مبتلایان به دمانس و آلزایمر عفونت‌های تنفسی مثل آنفلوآنزا گزارش شده است.

پروفسور جان نیوتون از موسسه بهداشت انگلیس نیز می‌گوید دلایل مختلفی می‌توانند در یک سال خاص موارد مرگ در سالمندان را افزایش دهند؛ از جمله شیوع آنفلوآنزا می‌تواند تاثیر شدیدی داشته باشد به خصوص در کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند یا بیماری‌های دیگری مثل دمانس دارند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب