تحویل کالا به کمک کُره پرنده

محققان آلمانی در اقدامی هوشمندانه با ترکیب فناوری توپ پلاستیکی مملو از گاز هلیوم و موتورهای کنترل پهپاد موفق به ساخت کُره پرنده تحویل کالا شدند.

تحویل کالا به کمک کُره پرنده

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان و به نقل از میلون لاین، با توجه به استقبال شرکت‌های مطرح تولیدکننده پهپاد در حوزه ساخت نمونه‌های قادر به تحویل کالا در شهر، اکنون محققان شرکت آلمانی فستو با ترکیب فناوری توپ هلیوم و سیستم کنترلر پهپاد موفق به ساخت سامانه تحویل کالا با قابلیت حمل مقدار قابل توجهی بار در مقایسه با وزن شدند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پهپاد1360 گرمی Gripper، امکان برداشتن بار به وزن حداکثر 400 گرم با استفاده از فناوری حمل بار موسوم به زبان مصنوعی است.

مدیر شرکت سازنده در مورد کارایی فناوری زبان مصنوعی در برداشتن اجسام بدون استفاده از بازوهای رباتیک اظهار کرد: مهم‌ترین قابلیت در نظر گرفته شده برای کُره پرنده امکان برداشتن بار با استفاده از زبان مصنوعی است. به کمک فناوری زبان مصنوعی می‌توان اجسام را بدون هیچگونه قطعات الکترونیک یا رباتیک به درون محفظه حمل بار این پرنده منتقل کرد.

شرکت سازنده همچنین مدعی شد که این پهپاد قادر است بدون کمترین خطر برای انسان‌ ،کالاهای مورد نظر را در معابر شهری جابه‌جا کند، چرا که تمامی قطعات متحرکت این پهپاد بر خلاف نمونه‌های رایج در محفظه‌های فلزی قرار داده شده‌ است.

منبع :