ارزیابی و تحلیل آزمون 20 فروردین گروه چهارم انسانی!

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 فروردین 1395 گروه چهارم انسانی!

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 فروردین گروه چهارم انسانی!

دوست خوب کانوني؛ سلام!

کم کم به کنکور سراسري نزديك مي‌شويد.

عبارات فوق صرفاً جهت تلنگر زدن به شما دوستان خوب کنکوري بيان شده است.

نبايد از اين بيان اين حرف‌ها و به گوش رسيدن صداي پاي کنکور استرس بگيريد بلکه بايد از فرصت‌هايتان بهتر استفاده کنيد.

يعني در آزمون‌هاي بعدي غيبت نکنيد؛ از اين شاخه به آن شاخه نپريد و به جاي مطالعه‌ي ناقص کتاب‌هاي متعدد، منبع مطالعاتي واحدي را تا انتها دنبال کنيد؛ وقت خودتان رو با تفکر منفي درباره‌ي مباحثِ حداقلي نخونده هدر نديد و به‌جاي آن، نگاهي مثبت بيندازيد به مباحث زيادي که تاکنون مطالعه کرديد!

در آزمون 20 فروردين چه گذشت؟

آزمون 20 فروردين با مرور ويادآوري مباحث نيم‌سال اول سال چهارم، يك آزمون بسيار مهم محسوب مي‌شود.

الف) وضعيت سيستم‌ ده‌دهي (چند از ده) درس‌هاي اختصاصي:

براي آن‌که اطلاعات استخراج شده از سيستم ده‌دهي آزمون امروز، حالت کاربردي و مفيدي براي شما داشته باشد و در حد يک اطلاع‌رساني صرف از سوي ما به شما باقي نماند؛ خواهشمنديم تا اطلاعات کلي مندرج در جداول زير را با نتيجه‌اي که شما شخصاً در آزمون امروز کسب نموده‌ايد، مقايسه کنيد. از نتايج حاصل از اين مقايسه مي‌توانيد براي بهبود رتبه و تراز خود در آزمون آينده بهره ببريد.

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 فروردین گروه چهارم انسانی!

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 فروردین گروه چهارم انسانی!

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 فروردین گروه چهارم انسانی!

ج) آسان‌ترين و دشوارترين سؤالات آزمون اختصاصي آزمون 20 فروردين کدام سؤالات بوده‌اند؟

در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال‌ها دشوار بوده‌اند؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال‌ها، آسان بوده‌اند و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ها پاسخ صحيح دهند. (مستحضر که هستيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتيه که داشتن اون در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي کمکتون مي‌کنه تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت رو به حداقل برسونيد!!)

توصيه مي‌کنيم: سؤال‌هاي دشوار و ساده‌ي معرفي شده در جدول زير را در دفترچه‌ي آزمون خود علامت‌گذاري نموده و سپس محاسبه نماييد به چه تعداد از سؤال‌هاي دشوار، پاسخ صحيح و به چه تعداد از سؤال‌هاي آسان، پاسخ نادرست داده‌ايد؛ اين امر شما را ياري مي‌کند تا بي‌دقتي‌ها و نيز نقاط ضعف و قوت خود را شناسايي نموده و براي جبران آن‌ها برنامه‌ريزي نماييد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 20 فروردین گروه چهارم انسانی!

دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

هم‌چنين مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 20 فروردين را در سايت كانون بنوسيد و جايزه بگيريد.‌ (به انتخاب خود، كتاب كانون جايزه بگيريد.)

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)