تولید نانوکیسه زباله بیمارستانی ضد باکتری با رایحه گیاهان دارو

کیسه زباله بیمارستانی نانو کامپوزیت آنتی باکتریال بارایحه گیاهان دارویی مخصوص پسماندهای عفونی، بیمارستانی و مراکز آزمایشگاهی توسط محققان ایرانی طراحی و تولید شد.

تولید نانوکیسه زباله بیمارستانی ضد باکتری با رایحه گیاهان دارو


هادی اشک ریززاده رییس هیات مدیره شرکت دانش بنیان نانو پلاست جلفا ارس در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: این محصول درجهت رفع مشکل کشور در زمینه پسماندهای عفونی و بیمارستانی، جلوگیری از ورود باکتری و پخش بوی نامطلوب به فضای شهری و همچنین هشدار برای عوامل تفکیک زباله جهت بازنکردن این نوع کیسه ها تولید شده است.

وی با بیان اینکه این کیسه با رایحه گیاهان دارویی اوکالیپتوس، مورد و آویشن طراحی شده بیان کرد: خاصیت این نایلون ها 97 تا 99 درصد آنتی باکتریال است یعنی اینکه هر نوع باکتری گرم مثبت و منفی در این نایلون کشت داده شود از بین خواهد رفت و در واقع زباله های عفونی را نیز از این طریق می توان مهارکرد.

اشک ریززاده افزود:این کیسه ها نفوذناپذیر نسبت به تمامی گازها، باکتری ها و انواع میکروب ها هستند، وقتی زباله عفونی در این کیسه ها قرار می گیرند بر خلاف کیسه های معمولی دیگر از جداره این کیسه ها منتشر نمی شود.

وی ادامه داد: اگر از محل تولید زباله تا محل دفع زباله های عفونی از این کیسه ها استفاده شود از انتشارعفونت های حاصل از اینگونه زباله ها به میزان زیاد جلوگیری می شود.

وی گفت: این کیسه زباله برای نخستین بار در ایران طراحی وتولید شده است و سال گذشته به عنوان اختراع، موفق به دریافت گواهی ثبت اختراع شد و همچنین به عنوان اختراع برگزیده سال بهداشت محیط ایران نیز شناخته شده است.

وی افزود: انواع آزمایش های مربوطه برروی این محصول انجام شده و تایید های لازم اعم از تاییدیه نانومقیاس ، تاییدیه وزارت بهداشت، تاییدیه آزمایشگاه مرجع را دریافت کرده است.

اشک ریززاده افزود: درحال حاضر این محصول به تولید انبوه رسیده است و در استان آذربایجان و استان های شمالی در حال توزیع است.

این محصول دراسفند ماه 94در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در معرض بازدید کنندگان قرار گرفته شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب