مشاجره والدین و آسیب‌های روانی بر کودک

یک مطالعه نشان می‌دهد مشاجره میان والدین آسیب‌های روانی جدی بر کودکان دارد به طوری که می‌تواند کاهش عمر آنها را در پی داشته باشد.

مشاجره والدین و آسیب‌های روانی بر کودکبه گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت، محققان دانشگاه ساکس انگلیس در پی یک مطالعه دریافتند کودکانی که شاهد درگیری میان والدین خود هستند. شانس کمتری برای عمر بلند مدت دارند و این احتمال وجود دارد که در موارد حاد، دست به خودکشی بزنند.

براساس تحقیق یاد شده، مشاجرات میان والدین به ویژه اختلافات لاینحل، حتی در صورت جدایی آنها از یکدیگر، در درازمدت در سلامت روانی و خوشبختی کودکان اثر می گذارد.

تیم تحقیق همچنین دریافت که والدین هنگام منازعه در قبال فرزندان خود تهاجمی تر عمل می کنند و به نیاز آنها توجه کمتری نشان می دهند.

براساس این گزارش، کودکانی که در معرض منازعات شدید، مداوم و طولانی مدت والدین خود قرار می گیرند، می توانند به افرادی تهاجمی، متخاصم و خشن بدل شوند و در سایر کودکان هم تاثیرات منفی به صورت کاهش اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی بروز می کند که در بعضی از کودکان می تواند حتی تبدیل به روحیه خودکشی شود.

علاوه بر این، عملکرد تحصیلی کودک در نتیجه مشاجرات والدین آسیب می بیند که همین امر بر پرورش مهارت های عاطفی و اجتماعی وی نیز اثر می گذارد.

کری اوپنهایم مدیر موسسه مداخله زودهنگام ( EIF) در انگلیس گفت: کودکان در همه سنین تحت تاثیر نزاع های میان والدین قرار می گیرند.

پروفسور گوردون هارولد از دانشکده روانشناسی دانشگاه ساسکس نیز گفت: مجموعه ای فزاینده از مدارک و شواهد نشان می دهد که روابط میان والدین یکی از قویترین تاثیرات را در بهداشت روانی طولانی مدت، خوشبختی و شانس زندگی کودکان در آینده دارد.

هارولد افزود: بنا بر این، روابط میان والدین نه تنها در نسل کودکان امروز بلکه در والدین فردا نیز تاثیرگذار است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تابع وارون و یک به یک از ریاضی 2 يازدهم تجربي
يازدهم تجربي     دبیر : نیما سلطانی