ساخت ربات پزشک پیشرفته در روسیه

محققان روسی یک ربات جدید نظامی ساخته اند که می‌تواند سربازان زخمی را از میدان جنگ منتقل و حتی به آنها کمک پزشکی ارائه کند.

ساخت ربات پزشک پیشرفته در روسیه

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی اسپوتنیک، ولادیمیر شاشوک مدیر موسسه تحقیقات سیگنال در شمال شرق مسکو گفت: این ربات زره پوش ردیاب برای پیدا کردن سربازان زخمی، انتقال آنها از منطقه خطر و حتی ارائه کمک های اولیه پزشکی طراحی شده است.

وی که موسسه تحت امرش در حال ساخت مهمترین و پیچیده ترین تجهیزات هوشمند همچون سیستم های خودکار کنترل آتشباری، هدف قرار دادن و ناوبری برای ارتش روسیه است، افزود: ما هم اکنون یک نمونه کارآمد از ربات پزشک در اختیار داریم.

روسیه به منظور بهینه سازی عملکرد نیروهای نظامی خود در سال 2016، در حال گرداوری مجموعه گسترده ای از دستگاه های ابداعی رباتیک است.

اسپوتنیک افزود: در دهه آینده، حدود 30 درصد از قدرت رزمی روسیه را سکوهای کنترل از راه دور و رباتیک و نیز دهها سیستم رباتیک مستقر در زمین و دریا و صدها فروند پهبادی تشکیل می دهند که هم اکنون مورد استفاده ارتش روسیه هستند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب