آغاز نبرد هوش‌های مصنوعی در دانشگاه صنعتی شریف

مرحله حضوری هشتمین مسابقات بین المللی برنامه نویسی «نبرد هوش مصنوعی» با حضور 48 تیم در دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد.

آغاز نبرد هوش‌های مصنوعی در دانشگاه صنعتی شریف

مسئول اجرایی مسابقات بین المللی «نبرد هوش مصنوعی شریف» روز چهارشنبه درباره جزییات این رقابتها به خبرنگار علمی ایرنا گفت: مرحله غیرحضوری (آنلاین) این مسابقه با شرکت 513 تیم از 40 کشور دنیا در روزهای 20 تا 28 بهمن ماه برگزار شد و تیم هایی از کشورهای مختلف همچون آمریکا، ژاپن، فرانسه، روسیه، کره جنوبی و هند در این رقابتها شرکت کردند.

میلاد عامری افزود: با توجه به اینکه تیم های خارجی برای حضور در مسابقات حضوری با مشکلاتی مواجه بودند مرحله حضوری این رقابتها با حضور 48 تیم راه یافته به مرحله نهایی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: تیم های حاضر در مسابقات حضوری، از یک تا سه نفره هستند و از آنجا که تحصیل، شرط شرکت در مسابقات بود، شرکت کنندگان از میان تیم های دانشجویی و دانش آموزی انتخاب شده اند و 16 تیم غیرمحصل نیز همزمان به صورت آنلاین و غیرحضوری در مسابقات امروز و فردا شرکت می کنند.

عامری یادآور شد: این مسابقات به همت انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در سطح بین المللی و با امکان استفاده از سه زبان برنامه نویسی java, c++, python برگزار می شود.

وی ادامه داد: تیم های شرکت کننده در این رقابتها طی امروز و فردا فرصت دارند، برنامه ‏ای را برای شرکت در بازی طراحی شده توسط تیم فنی مسابقات که دارای قوانین خاصی است، پیاده سازی کنند و در پایان مسابقه، برنامه های تیم ها با یکدیگر به رقابت می پردازند تا در نهایت تیمی که امتیاز بیشتری کسب می‏ کند به عنوان برنده بازی شناخته شود.

به گفته مسئول اجرایی مسابقات نبرد هوش مصنوعی شریف، تیم های برتر این مسابقات فردا (13 اسفندماه) در مراسم اختتامیه معرفی می شوند و تیم های اول تا سوم به ترتیب، سه سکه بهار آزادی، سه نیم سکه بهار آزادی و سه ربع سکه بهار آزادی به عنوان جایزه دریافت خواهند کرد.

هدف از برگزاری مسابقات برنامه نویسی «نبرد هوش مصنوعی»، سنجش توانایی شرکت کنندگان در زمینه برنامه نویسی و نگاهی به توانایی تیم ها در پیاده سازی و استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی است. 

منبع :