استفاده آزمایشی سوخت بایودیزل در اتوبوس‌های تهران آغاز شد

رئیس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از آغاز آزمایشی استفاده از سوخت بایودیزل در اتوبوس‌های بی آر تی بزرگراه امام علی(ع) شهر تهران خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا ازمعاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، علی محمد لطیفی در خصوص استفاده از بایودیزل گفت: نتایج حاصل از استفاده از این نوع سوخت به صورت مداوم پایش می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه جایگزینی سوخت های زیستی به جای سوخت فسیلی یکی از مهم ترین اولویت های این کارگروه است، برای قرار دادن سوخت های زیستی در سبد سوختی کشور طرح های مختلفی داریم که یکی از این طرح ها تولید بایودیزل از روغن های پسماند خوراکی است.

به گفته لطیفی برای اجرای این طرح، روغن های پسماند خوراکی را از رستوران ها و فست فودها تهیه شده و پس از استخراج بایودیزل، از آن به جای سوخت فسیلی استفاده می کنیم.

وی بیان کرد: برای این کار با شرکت اتوبوسرانی نیز قراردادی منعقد کرده ایم و پس از این قرارداد برای اولین بار از بایودیزل در اتوبس های بی آر تی بزرگراه امام علی (ع)استفاده کرده ایم که از دو درصد شروع شده و تا 5 و 10 درصد نیز ادامه خواهد یافت.

رئیس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به اینکه نتایج این کار به صورت مستمر پایش می شود، بیان کرد: با یک شرکت خصوصی قرارداد بسته ایم و این شرکت نتایج زیست محیطی استفاده از بایودیزل را به صورت مداوم پایش و بررسی کرده و نتایج به زودی اعلام خواهد شد.

وی اظهارکرد: درصورتیکه نتایج این کار مثبت باشد، امسال طرح استفاده از بایودیزل در کیش به صورت پایلوت آغاز خواهد شد و در صورت مثبت بودن نتایج پایلوت به صورت کلی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب