ساخت استانداردترین خوابگاه دانشجویی کشور در یزد

مدیر کل امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: استانداردترین خوابگاه دانشجویی کشور در یزد ساخته می‌شود.

ساخت استانداردترین خوابگاه دانشجویی کشور در یزد

به گزارش‌ خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه یزد،‌ "دکتر جلال نژادجواد" در جریان بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد، عنوان کرد: در حال حاضر 183 هزار دانشجو در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به سکونت 80 هزار دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کشور، گفت: 400 خوابگاه علوم پزشکی در سطح کشور،‌ در حال ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان هستند.

مدیر کل امور دانشجویی وزارت بهداشت افزود: از کل تعداد خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی کشور، 110 خوابگاه استیجاری و بیش از یک چهارم این خوابگاه‌ها، قدمتی بیش از 25 سال دارد که نوسازی و بهسازی آنها ضروری است.

وی با اشاره به آغاز عملیات ساخت مجتمع جدید خوابگاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یزد، تصریح کرد: استانداردترین خوابگاه دانشجویی با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ریال و زیر بنای هشت هزار مترمربع با ظرفیت اسکان 400 دانشجو در یزد ایجاد می‌شود.

دکتر "محمدرضا وفایی‌نسب" معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم در ادامه خاطر نشان کرد: با مساعدت‌های معاونت دانشجویی وزارتخانه و هماهنگی‌های صورت گرفته با دفتر فنی دانشگاه، مجتمع خوابگاهی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی یزد، استانداردترین و نمونه‌ای موفق از خوابگاه‌های دانشجویی در کشور است.

وی با اشاره به ضرورت توجه به اقلیم هر استان در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی‌ گفت: بازنگری در نقشه‌های ابلاغی ساخت خوابگاه‌های دانشجویی به منظور صرفه‌جویی در هزینه و استفاده بهینه از فضای خوابگاه‌ها ضروری است.

وفایی‌نسب ایجاد زمینه ارتقای سطح ارائه خدمات رفاهی به دانشجویان، بیان کرد: در حال حاضر بیش از 1500 دانشجوی دانشگاه‌ علوم پزشکی در هشت مجتمع خوابگاهی علوم پزشکی ساکن هستند.

منبع :