آندومتریوز احتمال بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد

مطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد که آندومتریوز احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را در زنان افزایش می‌دهد.

آندومتریوز احتمال بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهدبه گزارش گروه اخبارعلمی ایرنا از هلث، مطالعات محققان بیمارستان بریگهام و مدرسه پزشکی هاروارد در بوستون نشان می دهد که آندومتریوز احتمال درد قفسه سینه را 1.91 برابر، احتمال حمله قلبی را 1.52 برابر و احتمال نیاز به عمل جراحی باز قلب را 1.35 برابر افزایش می دهد.

آندومتریوز به زبان ساده به عارضه ای گفته می شود که در آن بافت داخلی رحم که آندومتر نام دارد، جایی خارج از رحم رشد می کند. شایع ترین محل این عارضه ناحیه لگن و تخمدان است.

در ادامه این مطالعه آمده است، بیماران کمتر از 40 سال مبتلا به آندومتریوز، سه برابر بیشتر در معرض تمام حالات ذکر شده قرار دارند.

کارشناسان به زنان و به ویژه زنان جوانی که به آندومتریوز مبتلا هستند توصیه می کنند که با ورزش منظم، عادات غذایی سالم و کاهش وزن، مراقب سلامت قلب خود باشند.

بر اساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها، در آمریکا 11 درصد زنان، یعنی حدود شش میلیون نفر، به این عارضه مبتلا هستند و سنین 30 تا 40 سالگی، شایع ترین سن ابتلا محسوب می شود.

نتایج این تحقیقات در نشریه Cardiovascular Quality and Outcomes منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب