پیاده روی چاره مبارزه با رخوت بهاری

پیاده روی در هوای آزاد چاره مبارزه با رخوت بهاری است .

پیاده روی چاره مبارزه با رخوت بهاریبه گزارش گروه علمی ایرنا از دویچه وله ،فصل بهار هر چند با شکوفه های رنگارنگ و جوانه های سرسبزش جان تازه ای به طبیعت می بخشد، اما با بلند شدن روزها و افزایش دما عملکرد بدن انسان را نیز به چالش می کشد. بسیاری به طور همزمان دچار طراوت و رخوت بهاری می شوند و گروهی مجبور به دست و پنجه نرم کردن با حساسیت های فصلی.

به گفته آنگلیکا گرتس کارشناس پزشکی سازمان هواشناسی آلمان، آن دسته از کسانی که دچار فشار خون پایین هستند، بیش از گروه های دیگر در فصل بهار احساس رخوت و خستگی می کنند.

به گفته وی از سوی دیگر افزایش نور موجب می شود تا سطح تولید هورمون ملاتونین که چرخه خواب را تنظیم می کند، در بدن کاهش یابد و در نتیجه هوشیاری انسان بالاتر رود.

با این حال این تأثیر آرام آرام خود را نشان می دهد و با بلندتر شدن روزها و درخشش نور خورشید رخوت بهاری از تن بیرون می رود.

این کارشناس آلمانی برای به در کردن خستگی و رخوت از تن پیاده روی در هوای آزاد و لذت بردن از خورشید بهاری را توصیه می کند.

البته در این میان نباید از محافظت از پوست در مقابل اشعه های خورشید غافل ماند، به ویژ ه آنکه پوست پس از ماه های سرد و تاریک زمستانی، حساس تر شده و به محافظت بیشتری در برابر تابش خورشید نیاز دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب