یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران افتتاح شد

یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران صبح امروز با حضور دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح شد.

یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران افتتاح شد

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران از سال 85 آغاز به کار کرد و طی هشت سال کیفیت این مسابقات افزایش یافت. در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ، 624 تیم ثبت نام کردند که پس از بررسی، 320 تیم به این دوره از مسابقات راه یافتند.

در این دوره که در 22 لیگ جداگانه برگزار می‌شود، 14 تیم مطرح از کشورهایی همچون آمریکا، هلند، آلمان، انگلیس، چین، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا و سوئیس حضور یافتند.

این دوره از مسابقات در دو بخش دانش آموزی و بزرگسالان برگزار می‌شود؛ بخش دانش‌آموزی مسابقات ازعصر روز دوشنبه، 16 فروردین ماه آغاز به کار کرده و تا روز جمعه ادامه دارد و رقابتهای بخش بزرگسالان این دوره از مسابقات نیز از روز چهارشنبه، 18 فروردین ماه در محل نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

همچنین در این دوره از مسابقات ربوکاپ، از روز شنبه، 21 فروردین ماه نیز سمپوزیوم ربوکاپ با ارائه 30 مقاله برگزیده از میان 170 مقاله ارسالی به میزبانی دانشگاه آزاد واحد قزوین برگزار می‌شود.

منبع :