چند پرسش و پاسخ مشاوره‌ای (13)

بعد از آزمون یک بار اشتباهات خود را بررسی کنید و دلیل آن را بیابید که چه عاملی باعث اشتباه و بی‌دقتی در آزمون شده است.

چند پرسش و پاسخ مشاوره‌ای (13)

فدایی‌اقدم

نحوه‌ی مطالعه‌ی درس شیمی را توضیح دهید.

درس شیمی جزء درس‌های مهم دبیرستان است و در کنکور نیز بسیار مهم است؛ بنابراین باید با دقت و  نکته‌سنجی مطالعه شود. دقت و یادداشت‌برداری از فرمول‌ها، به خاطر سپردن برخی واحدها و ضرایب مهم، موقعیت عناصر در جدول و اعداد اتمی عناصر مهم، شکل مولکول‌های مهم و رایج می‌تواند در پاسخ‌گویی سؤال‌های تستی کمک‌حال شما باشد.


پریسا فتاح‌پور

چگونه می‌توانم اشتباهاتی را که در یک آزمون برنامه‌ای داشته‌ام در آزمون بعدی تکرار نکنم؟

پس از هر آزمون بلافاصه در کلاس رفع اشکالی که توسط پشتیبانتان برگزار می‌شود شرکت کنید و به رفع اشکالات خود بپردازید. سپس در منزل سؤالاتی را که به آن‌ها اشتباه پاسخ داده‌اید یک بار دیگر حل کرده و آن‌ها را در کتاب خودآموزی یادداشت کنید و یک روز قبل از آزمون آن‌ها را مرور کنید. با این کار می‌توانید به بخش نگاه به گذشته‌ی سؤالات در آزمون پاسخ درست بدهید.


سمیرا خوش‌کیش

چه‌طور می‌توانم استرسم را کاهش دهم؟

یاد بگیرید که برنامه‌ریزی داشته باشید. آشفتگی، بی‌نظمی و عدم سازمان‌دهی در کارها و برنامه‌ها می‌تواند استرس‌زا باشد. محدودیت‌ها و ضعف‌های‌تان را بشناسید. ما هرگز نمی‌توانیم کامل و بی‌نقص باشیم. پس برای خود اهدافی تعیین کنید که دست‌یافتنی و قابل دست‌یابی باشند. در زندگی تفریح و سرگرمی داشته باشید. شما هرازگاهی نیاز دارید که از فشار زندگی فرار کنید و به تفریح و سرگرمی روی آورید. صرف‌نظر از سطح توانایی و مهارت‌تان در بازی، سرگرمی‌ها و بازی‌هایی را پیدا کنید که برای‌تان جذاب و لذت‌بخش باشد. شخصی مثبت، سازنده و مفید باشید. از رقابت‌ها و چشم‌وهم‌چشمی‌های بی‌جا و غیر ضروری پرهیز کنید. به ‌طور مرتب ورزش کنید.


ونوس نیکنام

راه‌حل کاهش اشتباهات آزمون چیست؟

بعد از آزمون یک بار اشتباهات خود را بررسی کنید و دلیل آن را بیابید که چه عاملی باعث اشتباه و بی‌دقتی در آزمون شده است. هم‌چنین قبل از هر آزمون بی‌دقتی‌ها و اشتباهات خود را که در کتاب خودآموزی نوشته‌اید مرور کنید تا عامل بی‌دقتی شما یک بار دیگر برای‌تان یادآوری شود.


سایه سرتیپی

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

1. خودتان را در موقعیتی قرار دهید که ناچار به یادگیری زبان انگلیسی باشید.

2. اولویت خود را بر روان صحبت کردن قرار دهید نه دقیق صحبت کردن.

3. یک دوست انگلیسی‌زبان پیدا کنید.


شبنم غنی‌زاده

چرا در آزمون‌های جمع‌بندی تراز خوبی ندارم؟

دلیل این‌که شما در آزمون‌های جمع‌بندی نتیجه‌ی موفقیت‌آمیزی ندارید برمی‌گردد به آزمون‌هایی که در مباحث آن‌ها یادگیری کاملی نداشته‌اید. با کمی دقت متوجه خواهید شد که در آن آزمون‌ها هم یا تراز مناسبی کسب نکرده‌اید یا مطالب را به صورت سطحی حفظ کرده‌اید. از آزمون‌های جمع‌بندی یاد بگیرید که به سؤالاتی که پاسخ اشتباه داده‌اید دقت کنید و با مطالعه‌ی تشریحی و دقیق در مبحث مورد نظر برای آزمون‌های جمع‌بندی بعد اشتباهات خود را کاهش دهید.