کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 16 فروردین 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 16 فروردین 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


استفاده از کتاب زرد عمومی در این ایام چه کمکی به ما می‌کند؟

پاسخ 1- ویژگی مهم کتاب زرد عمومی دووجهی بودن آن است؛ یعنی هم برای ارزیابی مؤثر است و هم برای بازیابی. ارزیابی زمانی رخ می‌دهد که آموخته‌های‌تان تا حدودی کامل است و نیاز دارید آن‌ها را بسنجید و از میزان پیشرف خود آگاه باشید. بازیابی زمانی اتفاق می‌افتد که قبل از شروع مطالعه‌ی درس‌های عمومی به چند سؤال از این کتاب پاسخ دهید و با آگاهی بیش‌تر از وضعیت درس‌ها، مطالعه را آغاز کنید. تمرین تکنیک‌های مدیریت زمان و حل تست به صورت تک‌درس و مجموعه‌ای از ویژگی‌های دیگر کتاب زرد عمومی است.

سارا شفافی

پاسخ 2- استفاده از کتاب زرد عمومی در تمام زمان‌ها به تقویت درس‌های عمومی و روان‌تر شدن روش طرح سؤالات عمومی در سال‌های اخیر به شما کمک می‌کند. در این ایام می‌توانید با یک برنامه‌ی منسجم (هفته‌ای دو تا سه مجموعه با رعایت زمان 75 دقیقه) کتاب زرد عمومی را در تمام رشته‌ها (به استثنای رشته‌ی خودتان) شروع کنید و تا امتحانات پایان سال یک دور کامل پاسخ دهید. به این ترتیب هم جنبه‌ی بازیابی درس‌هایی که خوانده‌اید دارد و هم با نگاه بهتری می‌توانید با شیوه‌ی رفع اشکال درس‌های عمومی هر آزمون را مطالعه کنید. از آن‌جا که توجه به عمومی‌ها بعد از عید بیش‌تر از گذشته خواهد بود کتاب زرد عمومی ابزار مناسبی برای تقویت درس‌های عمومی است.

محمد کتابدار

پاسخ 3- کتاب زرد عمومی در این ایام هم مثل بقیه‌ی ایام مزایای خاص خودش را دارد؛ اما آن مزیتی که در این ایام پررنگ‌تر است مرور برای جلوگیری از فراموشی نکته‌های مورد استفاده در تست‌های عمومی کنکورهای سال‌های اخیر است که با توجه به فرّار بودن درس‌های عمومی مزیت مهمی است.

حسن ایزدی