کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 15 فروردین 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 4 پاسخ- 15 فروردین 95

یک سؤال، 4 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی هستم. تمام تلاش را برای امتحانات نیم‌سال اول گذاشتم و معدلم عالی شد. حالا می‌خواهم فقط برای تست زدن برنامه‌ریزی کنم.

پاسخ 1- این‌که در این ایام و ایام پیش رو بیش‌تر به تست بپردازید کار درستی است اما از مفهومی خواندن درس‌های پیش 2 هم نباید غافل شوید. سعی کنید در امتحانات پایان سال هم نتیجه‌‌ی خوبی بگیرید و مطمئن باشید که این نتایج خوب در نتیجه‌ی کنکور شما هم تأثیر خواهد داشت.

حسن ایزدی

پاسخ 2- با توجه به این‌که در درس‌های ترم اول موفق بوده‌اید و معدل خوبی هم کسب کرده‌اید‌ می‌توانید زمان بیش‌تری را در آزمون بعدی به تست‌زنی اختصاص دهید. سعی کنید قبل از تست زدن مروری بر مطالب کتاب درسی داشته باشید و نکات مهم را یادآوری کنید. مباحثی را که در ترم اول نتوانستید خوب بخوانید مجدداً مطالعه کنید تا هنگام تست زدن نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 3- معدل عالی نیم‌سال اول با تکمیل یادگیری‌ها در نیم‌سال دوم و هدف‌گذاری برای موفقیت در امتحانات مدرسه کامل می‌شود. کسب معدل مطلوب نیاز به حل تمرین تشریحی و نمونه‌سؤال امتحانی دارد. بدیهی است با نزدیک شدن به آزمون‌های جمع‌بندی تمرین تستی برای درس‌های عمومی و اختصاصی بیش‌تر می‌شود و حل تست‌های استاندارد و نشان‌دار کنکورهای سراسری جزء اولویت‌های مهم و اصلی قرار می‌گیرد. در صورت نیاز به تکمیل یادگیری‌ها، هم تمرین تشریحی حل کنید و هم تست بزنید.

سارا شفافی

پاسخ 4- این‌که برای امتحانات خوب مطالعه کرده‌اید و معدل عالی به دست آورده‌اید در راستای کنکور هم هست و کسب نمرات عالی در امتحانات نشان می‌دهد درس‌ها را در مراحل ادراک و تثبیت خوب فرا گرفته‌اید و برای این‌که بتوانید در آزمون‌های تستی موفق باشید لازم است نمونه‌سؤالات از تست‌های استاندارد حل کنید. سؤالات کنکورهای سال‌های گذشته و آزمون‌های کانون که به‌خوبی استاندارد شده‌اند برای این موضوع به شما کمک می‌کند. سعی کنید با بازیابی شروع کنید. هر روز تعدادی تست را با هدف بازیابی اطلاعات حل کنید؛ سپس جاهایی که نیاز هست به رفع اشکال بپردازید.

محمد کتابدار