خستگی هم باعث چاقی می‌شود

تحقیقات حاکی از آن است که هنگام خستگی، افراد کالری کمتری می‌سوزانند و بیشتر چاق می‌شوند.

خستگی هم باعث چاقی می‌شودبه گزارش  خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ احساس خستگی سبب بروز تغییر و تحولاتی در بدن می‌شود که متابولیسم و سوخت و ساز بدن را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. بر اساس تحقیقی که در مجله چاقی منتشر شد، خستگی سبب می‌شود که کالری کمتری در بدن سوزانده شود و میزان این کالری 42 درصد بیشتر کاهش می‌یابد.

نتایج این تحقیق نشان داد که به این علت که فرد انرژی بیشتری را صرف می‌کند تا با وجود خستگی به فعالیت‌های خود ادامه دهد، همین امر سبب می‌شود که سرعت کالری سوزی او کاهش یابد تا از این طریق انرژی بیشتری را ذخیره کند. بنابراین برای جبران کالری‌ها، بدن شما شروع به جذب کالری‌های بیشتر می‌کند و از طرفی متابولیسم بدن نیز به علت خستگی کاهش می‌یابد و همه این‌ها سبب افزایش وزن و چاقی می‌شود.

از طرف دیگر هنگامی که خسته هستید و خوابتان می‌آید آگاه نیستید و به طور ناخودآگاه بیشتر غذاهای مضر و پرکالری وارد بدن خود می‌کند و به بیانی به خوردن غذاهای پرکالری و ناسالم ولع و میل شدیدی پیدا می‌کنید. نتیجه این تحقیق نشان داده است که بر اثر خستگی افراد ممکن است 500 کالری بیشتر وارد بدن خود کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تفکر و اندیشه (هدف زندگی پرپرواز) ازدین و زندگی 1 دهم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دهم )
دبیر : محمد رضایی بقا