چگونه بعد از تعطیلات با تنبلی خداحافظی کنیم؟

خیلی‌ها با شروع فصل بهار دچار سستی و خواب آلودگی می‌شوند، مدام کسل و بی‌حوصله هستند و حال انجام دادن هیچ کاری را ندارند و فقط دوست دارند استراحت کنند و چرت بزنند.

چگونه بعد از تعطیلات با تنبلی خداحافظی کنیم؟

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که در طول تعطیلات سال جدید و یا هنگامی که ثانیه به ثانیه به پایان آن نزدیک تر می شوند از صمیم قلب بخواهند که عقربه های ساعت کندتر حرکت کند تا تعطیلات دلپذیرشان به این زودی ها تمام نشود و با خود هر دم مکن ای صبح طلوع را زمزمه می کنند. برای هرکسی سخت است 13 روز گشت و گذار، تفریح، خوردن و خوابیدن را رها کند و دوباره به روال عادی زندگی بازگردد  این روال نه تنها برای این عید، بلکه برای هر عیدی که از عمر فرد می گذرد تکرار می شود و کوچک و بزرگ و پیر و جوان نمی شناسد.

"عمر سفر کوتاه است" این جمله را همه ما شنیده ایم اما مگر سفر عمر دارد که کوتاه یا بلند باشد؟ نه این گونه نیست ، بخاطر اینکه سفر به دور از هر آشوب و تنش و بلوایی، روح و ذهن و جسم آدمی را تازه و شاداب می کند از نظر فرد بسیار سریع میگذرد و به اصطلاح می گویند که عمرش کوتاه است درواقع این ترس و اضطراب از کار مجدد است که انسان ها را بعد از یک گشت و گذار و تفریح و همچنین ایام عید تنبل و افسرده می سازد.