کپسول باری دراگون اسپیس ایکس، 20 فروردین پرتاب می‌شود

فضاپیمای باری دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس روز هشتم آوریل (20 فروردین) ساعت 4:43 دقیقه بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا به ایستگاه بین المللی فضایی پرتاب می‌شود.

کپسول باری دراگون اسپیس ایکس، 20 فروردین پرتاب می‌شود

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی سازمان فضایی آمریکا (ناسا)، کپسول دراگون توسط راکت فالکون 9 در مجموعه پرتاب فضایی 40 واقع در پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا پرتاب خواهد شد. 

این کپسول حامل تجیهیزات برای انجام مطالعات علمی و خدمه ایستگاه بین المللی فضایی و سخت افزار برای این آزمایشگاه در حال چرخش در حمایت از ماموریت اکسپدیشن 47 و 48 خدمه این ایستگاه خواهد بود.

این کپسول همچنین شامل ماژول قابل سکونت موسوم به Bigelow Aerospace است که قابل تورم می باشد و برای آزمایش به ایستگاه بین المللی فضایی وصل خواهد شد.

کپسول دراگون در بازگشت برنامه ریزی شده خود به زمین در ماه مه (خرداد)، نمونه های زیستی را از فضانوردان از جمله نمونه هایی که در جریان ماموریت یکساله ناسا جمع آوری شده است، به زمین بازخواهد گرداند.

این پرتاب هشتمین ماموریت اسپیس ایکس خواهد بود که تحت قرارداد تجاری خدمات تامین تجهیزات ناسا انجام می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب