تجهیز خودروها به سیستم ترمز اضطراری خودکار

سازمان ملی ایمنی بزرگراه‌ها و انجمن بیمه برای ایمنی بزرگراه‌ها اعلام کرده‌اندکه 20 خودروساز متعهد شده‌اند تا سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار تقریباً در همه‌ی خودروهای جدیدی که تا سال 2022 تولید می‌شوند

تجهیز خودروها به سیستم ترمز اضطراری خودکار

سازمان ملی ایمنی بزرگراه‌ها (NHTSA) و انجمن بیمه برای ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) اعلام کرده‌اند که 20 خودروساز متعهد شده‌اند تا سیستم‌های ترمز اضطراری خودکار تقریباً در همه‌ی خودروهای جدیدی که تا سال 2022 تولید می‌شوند به‌صورت استاندارد نصب شوند.

این توافق بیش از 99 درصد بازار خودروی ایالات‌متحده را پوشش می‌دهد و شامل بازیگران کلیدی مثل آئودی، ب ام و، فیات-کرایسلر، فورد، جنرال موتورز، هوندا، هیوندای، جگوار-لندروور، کیا، مزراتی، مزدا، مرسدس بنز، میتسوبیشی، نیسان، پورشه، سوبارو، تسلا، تویوتا، فولکس‌واگن و ولوو است.

آژانس‌های ذکرشده این توافق را “بی‌سابقه” خوانده‌اند. این سیستم ترمز اضطراری خودکار تقریباً سه سال زودتر از آن چیزی که در فرآیند عادی باید انجام می‌شد به‌صورت استاندارد بر روی خودروها نصب خواهد شد. طبق تخمین‌های IIHS این توافق از وقوع 28000 تصادف و زخمی شدن 12000 نفر در بازه‌ی زمانی سه‌ساله جلوگیری خواهد کرد.

 دبیر حمل‌ونقل ایالات‌متحده آنتونی فاکس می‌گوید:
این یک زمان هیجان‌انگیز برای ایمنی خودروها است. با استاندارد شدن این سیستم در خودروها، این 20 خودروساز از تصادفات جلوگیری می‌کنند و زندگی‌ها را نجات می‌دهند.

این تصمیم یک مزیت برای خریداران است اما آژانس‌ها تلاش دارند تا توسعه‌ی این سیستم‌ها را به‌منظور کاهش ریسک تصادفات ادامه دهند.

تجهیز خودروها به سیستم ترمز اضطراری خودکار


منبع :