استفاده از وسائل نقلیه عمومی منجر به کاهش وزن می‌شود

طبق تحقیق جدید محققان، پیاده روی، دوچرخه سواری یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی می‌تواند به افراد میانسال در کاهش چربی بدن و وزن کمک کند.

استفاده از وسائل نقلیه عمومی منجر به کاهش وزن می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، عدم فعالیت فیزیکی یکی از علل اصلی ابتلا به بیماری و مرگ زودهنگام است. به گفته محققان دانشکده پزشکی لندن، ترغیب افراد به استفاده از وسائل نقلیه عمومی بخصوص در مورد افراد میانسالی که دارای اضافه وزن هستند، می تواند بخش مهمی از واکنش سیاستگذاری جهان نسبت به پیشگیری از چاقی در بین جوامع باشد.

در این مطالعه، محققان اطلاعات بیش از ۱۵۰ هزار فرد بین ۴۰ تا ۶۹ سال را در انگلستان مورد بررسی قرار دادند. دو سوم این افراد هر روز تا محل کار خود با اتومبیل رانندگی می کردند.

در این مطالعه مشخص شد دوچرخه سواری تا محل کار در مقایسه با استفاده از اتومبیل بیشترین مزیت را برای فرد داشت.

به عنوان مثال، در این مطالعه مشخص شد مرد ۵۳ ساله ای که هر روز تا محل کار خود دوچرخه سواری می کرد، ۵ کیلو وزن کم کرد. دوچرخه سواری تا محل کار با کاهش ۱.۷ شاخص توده بدنی همراه بود.

بعد از دوچرخه سواری، پیاده روی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی با کاهش بیشتر شاخص توده بدنی و درصد چربی بدن در مقایسه با اتومبیل سواران ارتباط داشت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب