دو برابر شدن جمعیت سالمند جهان تا سال ۲۰۵۰

طبق گزارش جدید منتشر شده، درصد جمعیت ۶۵ سال به بالا در جهان تا سال ۲۰۵۰ دو برابر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر جمعیت ۶۵ سال و بالاتر در سطح جهان ۶۱۷ میلیون نفر است که ۸.۵ درصد جمعیت را تشکیل می دهند.

طبق گزارش منتشرشده از سوی اداره آمار آمریکا، پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰ این جمعیت ۱۷ درصد جمعیت را تشکیل داده و به ۱.۶ میلیارد نفر برسد.

همچنین پیش بینی می شود عمر متوسط و امید به زندگی در سطح جهان از ۶۸.۶ سال در سال ۲۰۱۵ به ۷۶.۲ سال در ۲۰۵۰ افزایش یابد. انتظار می رود تعداد افراد ۸۰ سال و بالاتر بیش از سه برابر شود و از ۱۲۶.۵ میلیون به ۴۴۶.۶ میلیون نفر در سطح جهان برسد. در حالی که این رده بندی در برخی کشورهای اسیایی و آمریکای لاتین می تواند چهار برابر شود.

دکتر ریچارد هودس، مدیر این پروژه، در این باره می گوید: شمار افراد مسن در جهان به سرعت در حال افزایش است. اما زندگی طولانی تر الزاما به معنای زندگی سالم تر نیست. با افزایش جمعیت مسن جهان، فرصت ها و چالش های زیادی در آینده ایجاد خواهد شد و دولت ها باید به فکر سیاستگذاری های جدیدی باشند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب