راه‌های کنترل آلرژی در بهار

افراد مبتلا به آلرژی برای کنترل آلرژی در فصل بهار بهتر است این نکات را رعایت کنند.

راه‌های کنترل آلرژی در بهارسیدعلی جواد موسوی، متخصص داخلی و فوق تخصص ریه، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با آلرژی در فصل بهار گفت: آلرژی‌ها معمولاً در فصل بهار افزایش پیدا می‌کنند زیرا در این فصل گل‌ها، گیاهان و گرده افشانی‌های درختان افزایش می‌یابد، این گیاهان به دلیل دارا بودن (پولن) که آلرژی زا است باعث افزایش میزان آلرژی‌زایی در افراد می‌شوند.

وی ادامه داد:‌ البته مصرف زیاد آجیل (که بسیار آلرژی‌زا است) و شیرینی‌های خامه‌ای، کاکائو و قهوه و ...، هم باعث افزایش میزان آلرژی در این فصل می‌شود.

دکتر موسوی خاطرنشان کرد: نکته دیگر اینکه افراد مبتلا به آلرژی اگر در محیطی که گیاهان زیادی در آنجا وجود دارد، حضور پیدا کنند و احساس کنند که علائم آلرژی در حین شروع شدن است باید سریعاً از ماسک استفاده کنند و بهتر است از دو ماسک همزمان (که لای این دو ماسک یک گاز استریل یا دستمال کاغذی قرار داده شده) استفاده کنند.

این متخصص در رابطه با تأثیر تغذیه بر آلرژی گفت: شروع زودرس مصرف ماهی در کودکان، مصرف سبزیجات تازه و همچنین استفاده از ویتامین‌های B (سیب و گلابی و ...) و ویتامین C (پرتقال و ...)، می‌توانند باعث کاهش شدت آلرژی‌ها شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب