پیشرفتی جدید در معکوس کردن روند پیری

تحقیقات علمی پزشکی به پیشرفتی جدید در زمینه معکوس کردن روند پیری دست یافته است که می‌تواند سنگ‌بنای پیرفت‌های گسترده‌ای در این زمینه باشد.

پیشرفتی جدید در معکوس کردن روند پیریبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛روند پیر شدن شامل بروز چین و چروک‌ها و خطوطی در سطح پوست و سفید شدن موها و برخی اختلالات و مشکلات در بدن می‌شود. در طول تاریخ جلوگیری از روند پیری و معکوس کردن آن آرزوی دیرینه بشر بوده است و همواره علم و دانش در صدد عملی کردن این آرزو بوده است.

هنگام افزایش سن و پیر شدن تغییرات ظاهری و داخلی فراوانی در بدن اتفاق میفتد و تغییر و تحولات فراوانی در مکانیسم‌های بیولوژیکی بدن اتفاق میفتد. همه ما می‌دانیم که پیر شدن غیر قابل اجتناب است و همگان دیر یا زود به آن دچار می‌شوند. با آن‌که معکوس کردن روند پیری غیر قابل اجتناب است اما دانشمندان به نتایج بسیار موفقیت‌آمیز و نویدبخشی در این زمینه رسیده‌اند.

نتایج تحقیقات نشان داده است که فرآیند سلولی که مربوط به افزایش سن است می‌تواند قابل کنترل باشد. به این منظور محققان عوامل بیولوژیکی موثر در افزایش سن را بررسی کردند و تلاش کردند روند رو به جلوی این عوامل را معکوس کنند. بسیاری از محققان بر این باورند که افزایش سن بر اثر عوامل ژنتیکی و محیطی است که از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

به همین دلیل می توان از طریق ژنتیکی افزایش سن را کنترل و روند آن را معکوس کرد. در واقع هماند قد، رنگ چشم و مو و طول عمر علائم پیری را نیز می‌توان از طریق ژنتیکی دستکاری کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب