کوهنوردی در گروه‌های پرجمعیت خطرناک‌تر است

کوهنوردانی که در گروه‌هایی با تعداد افراد کمتر کوهنوردی می‌کنند کمتر در بهمن‌ها و حوادث طبیعی جان خود را از دست می‌دهند.

کوهنوردی در گروه‌های پرجمعیت خطرناک‌تر است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و به نقل از سایت MNT بهمن‌ها و حوادث طبیعی در کوهستان باعث می‌شود که کوهنوردان دچار آسیب‌های شدید شوند و در بعضی موارد جان خود را از دست بدهند.

مطالعات منتشر شده در مجله پزشکی محیط زیست نشان داده است که کوهنوردی در گروه‌های 4 نفره به بالا خطر بیشتری دارد و افرادی که در گروه‌های کوچک‌تر از این به کوهنوردی می‌روند کمتر بر اثر بلایای طبیعی جان خود را از دست می‌دهند.

بیشترین خطر برای گروه‌های شش نفره به بالا وجود دارد.

این مساله دلایل مختلفی دارد از جمله، افزایش وزن وارد بر برف در کوهستان، کندتر شدن تصمیم‌گیری‌های مهم و لحظه‌ای، سخت شدن حرکت و رفت و آمد، احساس امنیت کاذب و غیره.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: تصمیم گیری‌های گروهی پیچیده‌تر است. کوهنوردی به صورت فردی نیز از نظرهای دیگر می‌تواند خطرناک باشد. زیرا احتمال آسیب‌دیدگی در این شرایط بیشتر است و خسته شدن فرد می‌تواند برایش خطرناک باشد.

کوهنوردان باید موارد خاصی را برای حفاظت از خود در بهمن در نظر داشته باشند و امکانات لازم را قبل از سفر فراهم کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب