در شرایط بحرانی به حس ششمتان اعتماد کنید

برخی تحقیقات نشان داده است که هنگام بروز مشکل اعتماد به حس ششم می‌تواند سودمندتر و موثرتر از تحلیل و بررسی موقعیت و جوانب آن باشد.

در شرایط بحرانی به حس ششمتان اعتماد کنیدبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که هنگام بروز مشکل و گرفتاری و درست هنگام قرار گرفتن بین دوراهی ندانید چه کنید و دچار شک و تردید شوید.

محققان در این باره می‌گویند که هنگام قرار گرفتن در شرایط مشابه سعی کنید بیشتر براساس حس ششم و حس درونی‌تان عمل کنید.

هنگام قرار گرفتن در شرایط بحرانی و تصمیم‌گیری‌های دشوار افراد به طور کلی دو راه اصلی پیش رو دارند: یا به حس ششم خود اعتماد کنند و یا به طور انتقادی و تحلیلی تمام شرایط و ابعاد موضوع را بررسی کرده و با استدال تصمیمی منطقی بگیرند.

به منظور بررسی این موضوع، چندین تحقیق با جوامع آماری بالا انجام شده است که در بیشتر موارد نتیجه‌ای مشابه داشته است.

طی یکی از تحقیقاتی که انجام گرفت، نشان داده شد که در چنین شرایطی افرادی که به حس ششم خود اعتماد می‌کنند، بیشتر امکان دارد که راهی درست را انتخاب کرده باشند و به نتیجه‌ای دلخواه برسند.

 نتیجه این تحقیق نشان داد که هنگام قرار گرفتن در شرایط بحرانی افراد دچار نگرانی و اضطراب می‌شوند به همین علت حس درونی و حس ششم آن‌ها به نوعی خلاقانه، اندیشمندانه، تحلیلی و درست عمل می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب